Skok na navigaci

reklama

Těžkej Pokondr na Frekvenci 1: záznamy pořadů

AUDIO Pavel Liška u Pokondrů: Révai nesmrdí, ale voní!

19. prosinec 2014 · Těžkej Pokondr na Frekvenci 1

Pátečním hostem u Pokondrů byl herec Pavel Liška! Mimo jiné promluvil o své cestě do jižní Ameriky, kterou s partou kamarádů procestuje na motorkách. Poslechněte si záznam!

Měl si letos hodně práce?

Pavel: No… na mě ano. Já se snažím ten svůj život redukovat tak, abych tolik práce neměl. Jak jsem takový opožděný, tak ten první krok byl, že jsem odešel z divadla na volnou nohu a když už jsem si ten čas mohl sám organizovat, tak jsem nepřišel na to, že mám tu možnost. A ono se všechno plánuje hodně dopředu. Tak jak jsem opožděný, přišel jsem a to teprve tak před rokem nebo před dvěma a přišel jsem na to, že si to můžu sám organizovat, tak teprve teď sklízím to ovoce a práce mám tak akorát. 

Pavle, na motorkách spolu s partou lidí zmapuješ část jižní Ameriky. Část lidí říká, že je to nebezpečné. Nemáš trochu strach?

Pavel: Máme vybraná místa, která jsou v pohodě. Stát se ti může všude cokoli. My jsme ve spojení i se spoustou kamarádů-cestovatelů, kteří nám říkají své zkušenosti, takže jsme na to připravení. Bolívie je ale považována za jednu z nejbezpečnějších zemí. Pak jedeme nahoru, kde je to dobrodružnější, rozmanitější, pojedeme pouští a pralesem. Ta cesta je zhruba naplánovaná, ale když se improvizuje, je to o to dobrodružnější. Takže tam máme nějaké body, ale také trochu chceme mít čas. 

Kdy u tebe propukla vášeň jezdit na motorce?

Pavel: Tohle mám od malička. S bráchou jezdím na motorce od 9 let. 

3 nepříjemné otázky

Nejhorší vlastnost Jana Révaie?

Pavel: Já to řeknu takhle: na těch motorkách jste kluci. Tam přijedeš, celý den sedíš na motorce, bolí tě pr*el. Jsi plný zážitků, tak si rozbiješ ten stan, uděláš si oheň a jdeš si lehnout, aby jsi se už brzo probudil. A jak jsi tam takhle druhý nebo třetí týden, tak je přirozené, že když jsme tam samí chlapi, že ti chlapi prostě smrdí. A ten Honza prostě nesmrdí. Dokonce bych řekl, že voní. A to prostě není ono. (smích) Motorkář prostě musí sedět.

Co ti vadí na Egonu Kulhánkovi?

Pavel: Egon je takový medvídek. Na našich cestách mu někdy naše pozice leze do toho naše tripu, kde jsme tři motorkáři. A tam není velitel. Jsme banda, my se musíme dohodnout a jet. Egonovi se tam někdy míchá ten producent, ten velitel a někdy ten ředitel divadla.

Co jsi říkal na kritiky a diskuzi kolem seriálu Vinaři?

Pavel: Něco jsem zaslechl. Musím říct, že to, co bych já tomu seriálu vytkl, tak jsem v těch kritikách moc neslyšel. Podle mě se tam hnidopišsky řešily nepodstatné věci. Je to komediální seriál, který má splňovat tu úlohu, že není náročný, což si myslím, že splňuje. Co se týká profese toho vína, tak si myslím, že scénáristé se to snažili věrohodně popsat.

Veronika Rážová

Zobrazit celý text

Těžkej Pokondr na Frekvenci 1: další díly

Novější (1 / 1000) Starší

  •  

Pořady


 ·  22. 12.  ·  Šimon, zítra VlastaHudba na F1 On-Air · 05:00-06:00 Poslouchat

Záznamy pořadů