Skok na navigaci

reklama

Těžkej Pokondr na Frekvenci 1: záznamy pořadů

Marta Jandová u Pokondů: Sama mluvím víc sprostě než prezident Zeman!

21. listopad 2014 · Těžkej Pokondr na Frekvenci 1

Pátečním hostem u Pokondrů byla zpěvačka Marta Jandová. Svěřila se, že jí letos zemřelo několik kamarádů. V sekci nepříjemných otázek pak mluvila sprostě. Martu k tomu inspiroval prezident Miloš Zeman.

Jak bys zhodnotila letošní rok?

Marta: Tento rok byl pro mě hodně důležitý. Hlavním důvodem je samozřejmě moje dítě. Dítě změní nejen manžele, ale tu ženu to změní strašně radikálně, takže nejen, že chodíme pořád plavat a cvičit, ale do toho se jí snažím naučit, jaké tóny dělají zvířátka. Takže celé dny nedělám nic jiného než že říkám: A jak dělá kočička, a jak dělá pejsek, a jak dělá kráva? Ta dělá BUUUUUUUU. Do toho jsme ještě měli s kapelou turné a ona byla se mnou, takže to byl záhul. Ale byl to super rok. Ještě jsem se vdala, vyšla nová deska Everlove. Půlku textů jsem psala, když jsem byla těhotná, takže hormony fungovaly. Ta deska je vlastně plná hormonů, takže kdyby člověk potřeboval nabít… A na poslech je také hezká. Vyšla v únoru, tak jsme byli v březnu a dubnu na turné, v létě byly festivaly, v říjnu na akustickém turné, které končilo nádherným koncertem v Praze. Teď už se těším na Vánoce, ale mám trošku strach z toho, jak budu péct cukroví. Maruška je totiž v tom věku, kdy chce všechno dělat se mnou, tak jsem zvědavá, co z toho obrovského plátu těsta vykrojíme. Asi mi do toho bude lézt, takže spíš budeme dělat otisky ručiček a prstíků.

Zatímco my podporujeme Movember, ty ses přihlásila k jiné charitativní akci. Co nám k ní řekneš?

Marta: Je to charitativní akce na pomoc dětem, které jsou unesené nebo které se ztratí. Taková první pomoc, která by člověka měla napadnout. Jde o to dostat telefonní číslo do hlav všech rodičů, strejdů a tet. Funguje to všude na světě a touhle akcí jsme se snažili na to všechno upozornit. Vidíme to v novinách, děti se ztrácí pořád a důležité je, aby ta informace šla do prostoru okamžitě. Aby třeba byly kontrolované hranice a věděli to i v sousedních státech, aby to S.O.S. bylo co nejrychlejší a mohlo se pro to co nejvíc udělat. Je to Linka Ztracené dítě a její číslo je 116 000.

Německo bývalo rájem kníračů. Jedou Němci v knírech i dnes?

Marta: Ne. Řekla bych, že v tom jedou jen když je Oktoberfest, to je ale z legrace. A v Bavorsku nebo v Tyrolsku se kníry nosí. Jinak jsou aktuálně moderní plnovousy, stejně jako v Čechách. 

 

3 nepříjemné otázky

Kdy ti letos vůbec nebylo dobře?

Marta: To je těžké, mně bylo dobře skoro pořád. No budu muset přemýšlet… Už vím, ale to jsem hodně vytěsnila. Letos naší kapele zemřeli dva dobří kamarádi. Jeden ve věku 37 let na rakovinu. To byla první srpnová velice smutná zpráva. A před měsícem náš kamarád fotograf, jehož koníčkem bylo jezdit každý víkend po koncertech. My jsme před dvaceti lety byli pokusnými králíky, ale potom fotil i různým kapelám i pro hudební časopisy. Týden potom, co nám skončilo turné šel na koncert Jamese Blunta, kde upadl a museli ho půl hodiny oživovat. Pak jsme se dozvěděli, že to nedal, že měl masivní infarkt, tak to jsem hodně obrečela. Ale smrt je vždycky špatná, s tím se člověk moc dobře nevyrovná.

Vadí ti, jako ženě, používání vulgarismů?

Marta: Záleží na tom jak kdy. My Pražáci, řekla bych, je používáme docela rádi. Ale nedávno jsem byla na letišti, kde přede mnou stáli Češi a to bylo v každé větě bylo 3x vole. Tak to už je moc. Nevadí mi, když člověk třeba řekne do pr*ele, když si uleví. Vulgarismy jsou teď strašně moderní, to je k*nda sem, k*nda tam… Ale nelíbí se mi to.

Přijde ti to za hranicí?

Marta: Přijde mi to definitivně za hranicí. Přijde mi to až trapné, i když já sama mluvím víc sprostě než on. I když možná ne potom, co tam použil za ta slova. Mě teď rozčiluje, jak teď všichni jeho příznivci říkají, že všichni mluví sprostě, i ten milovaný spící politik. Tak si říkám, jaké to je srovnání. Nejhorší je, že jak je člověk proti, tak je okamžitě za ovci. Tohle mě hodně štve, ale už se k tomu vlastně nechci ani vyjadřovat.

Zobrazit celý text

Těžkej Pokondr na Frekvenci 1: další díly

Novější (1 / 1000) Starší

  •  

Pořady


 ·  22. 11.  ·  Cecílie, zítra KlementOdpoledne na F1 On-Air · 12:00-17:00 Poslouchat

Záznamy pořadů