Skok na navigaci Záznamy
pořadů

reklama

Tenistka Plíšková u Pokondrů: Hekání tenistek je nepříjemné! Ale i já trochu hekám

Těžkej Pokondr na Frekvenci 1: záznamy pořadů

5. listopad 2014 · Těžkej Pokondr na Frekvenci 1

U Pokondrů byla ve středu hostem tenistka Karolína Plíšková. Promluvila o novém trenérovi, o své sestře, ale také o tom, že jí vadí hekání tenistek na kurtu. Přiznala přitom, že občas heká také. Poslechněte si záznam rozhovoru.

Jak jste se dostala k tenisu? V kolika letech jste začala hrát?

Karolína: Začala jsem asi ve čtyřech letech se svou sestrou, dvojčetem. Pocházíme z Loun, takže jsme začaly v Lounech. To bylo tak jednou týdně na hodinu. Pak se to stupňovalo. Přešly jsme do Litvínova a nakonec jsme skončily v Praze.

Která byla vaše nejlepší sezóna?

Karolína: Tak asi ta poslední, tedy ta letošní. V žebříčku jsem se posunula o 40 míst. Ani sama nevím, jak je to možné, žádné extra změny jsem neprovedla. Možná jsem trochu dospěla a hrála jsem spoustu těžkých zápasů, které jsem vyhrála.

Co vás na kurtu dokáže rozhodit?

Karolína: Já se snažím nekoukat se okolo, kdo se na mě dívá. Myslím si, že kdyby se na mě přišel podívat někdo fakt dobrý, tak budu nervozní. Někdy to samozřejmě spatřím, tak si pak říkám: „Prosím tě, hraj dobře!" To, co je okolo se snažím nevnímat, abych se pak nerozrušila a nehrála špatně.

Znervozňuje vás, když některá vaše soupeřka hodně heká?

Karolína: Ne, tak toho já si vůbec nevšímám, to mi nevadí. Ale když se dívám v televizi, tak je to dost nepříjemné, ale když jsem na kurtu, tak tohle nevnímám. To vnímám spoustu jiných věcí.

A vy sama si někdy heknete?

Karolína: Když už nemůžu, tak mám pocit, že trochu hekám. Ale jinak, když jsem v klidu nebo na tréningu, tak ne.

Máte od léta nového trenéra. Je pro vás kouč důležitý?

Karolína: Určitě, bez něj bych to nedala a neposunula bych se. Jirka Vaněk, který mě teď trénuje, mi hodně pomohl. Druhá polovina pro mě byla zatím nejlepší, co jsem kdy měla a mám nejlepší výsledky a myslím si, že on na tom má velký podíl.

Těšíte se na finále Fed Cupu, kam jste byla poprvé nominována?

Karolína: Určitě si myslím, že to bude stát hlavně na Petře Kvitové a Lucii Šafářové, na našich dvou nejlepších hráčkách. Ten tlak bude hlavně na nich. Myslím si, že budou hrát hlavně ony dvě. Ale určitě se těším a nervozní nejsem. Jsem ve Fed Cupu poprvé, tak jsem zvědavá jaký ten týden bude a těším se na to.

Se sestrou Kristýnou, která je profesionální tenistkou, hrajete debla. Je to výhoda, že každá hrajete jinou rukou?

Karolína: Pro čtyřhru je to určitě výhoda. Ségra je levák, já jsem pravák.

3 nepříjemné otázky

Nejhorší zkušenost z profesionálního tenisu?

Karolína: Tak nejhorší zkušenost je, když jdete na nějaký centr, a je tam dost lidí, a vy začnete a hned prohráváte třeba 5:0, tak to není příjemný pocit.

Přestalo vás někdy bavit trénovat? Chtěla jste s tenisem někdy seknout?

Karolína: Tak seknout jsem s ním zatím nechtěla, to možná ještě přijde. Ale trénování si nějak extra neužívám. Spíš jsem zápasový typ, takže to trénování je pro mě psychicky náročné.

Co byste dělala?

Karolína: Studijní typ určitě nejsem, takže nevím, co bych dělala. Tenis je ale jediné, co tak nějak aspoň trošku umím, takže bych musela zůstat u tenisu.

Máte sestru, dvojče, která je taky profesionální tenistkou. Byla mezi vámi někdy taková rivalita, že jste se třeba pohádaly tak, že jste spolu byly na nože?

Karolína: Ne, tak to určitě ne. Co se týče tenisu, tak mezi sebou nebojujeme. Nějaká rivalita tam je, ale spíš taková zdravá. Ségra mi přeje, já jí přeju. Samozřejmě chci vždycky být o kousek lepší než ona. Občas se i pohádáme, ale za pět minut se zase udobříme. My bychom bez sebe asi nemohly žít. 

Veronika Rážová, Luboš Procházka

Zobrazit celý text

Další díly

Novější (1 / 388) Starší

  •  

 ·  3. 12.  ·  Svatoslav, zítra BarboraTěžkej Pokondr na Frekvenci 1 On-Air · 10:00-11:00
Telefon do studia: 257 400 999
Poslouchat

Záznamy pořadůReklama | Tiskové zprávy | Kontakt

© 2016 Frekvence 1, veškerá práva vyhrazena. Frekvence 1 využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

FG