FOTBAL: Portugalci udeřili v prodloužení, Chorvaté na ME končí!

25. června 2016·Zprávy·Redakce

Nejatraktivnější zápas sobotního programu mistrovství Evropy ve fotbale skončilo triumfem Portugalska, které v osmifinále turnaje porazili Chorvatsko 1:0 po prodloužení.

Očekávaný šlágr nabídl oproti předpokladům taktickou bitvu s naprostým minimem šancí a poprvé od roku 1980 nemířila v zápase mistrovství Evropy či světa za 90 minut na branku ani jedna střela. Krátce před rozhodující brankou trefil na druhé straně tyč chorvatský záložník Perišič. V prodloužení nakonec rozhodl střídající Quaresma ve 117. minutě. Ve čtvrtfinále se Portugalci utkají s Poláky.

Mistrovství Evropy ve fotbale – osmifinále:

Chorvatsko – Portugalsko 0:1 po prodloužení (0:0, 0:0)

Branka: 117. Quaresma. Rozhodčí: Velasco Carballo – Alonso, Yuste – Gil Manzano, Del Cerro (všichni Šp.). ŽK: W. Carvalho (Portug.). Diváci: 33.523.