TO NEJLEPŠÍ Z POKONDRŮ: Účinkování v bezduchých seriálech nutně ovlivní civilní život herců, říká Martin Huba

24. července 2017·Rádio·Redakce
Hostem pánů Pokondrů byl slovenský herec Martin Huba, který nedávno převzal od prezidenta Slovenské republiky státní vyznamenání. S jakými pocity ho přijal? A je pro něj podstatné, kdo ocenění tohoto typu předává?

Záznam rozhovoru

“Přijal jsem ho s radostí. Kdo vám takové ocenění předává je dost rozhodující. Je tím vyjádřená akceptace mojí snahy, mých názorů, postojů, mé práce. Není to jen odborné vyznamenání, má to také společenský aspekt,” odpověděl herec.

Těžkej Pokondr zajímalo, jak Martin Huba vzpomíná na začátek své herecké kariéry: “Hodně vážně jsem onemocněl, byl jsem tři roky v nemocnici a doktoři mě utěšovali, že sice nebudu moct hrát, ale budu moct to a ono – a já jsem s tím pomalu smiřoval. Bylo mi 21 let. Přišel jsem tehdy do Košic, poprvé pryč z domu, byl jsem neskutečně zamilovaný – a v tu chvíli jsem onemocněl. Bylo to velmi těžké a prošel jsem fází – Nebudu herec. Takže vše, co jsem od osudu dál dostal, beru jako dar.”

Huba prý některým svým kolegům řekl, že hrají v bezduchých seriálech. “Způsob uvažování v takových rolích se musí podepsat i na uvažování v reálném životě, pokud v takovém seriálu hrajete dlouhodobě. To je pud sebezáchovy – vy přijmete hloubku uvažování té postavy, abyste nestrávili celý den na place s tím, že točíte kraviny,” objasňuje svůj postoj Martin Huba.

Další epizody pořadu Rádio

Doporučujeme