
Vyhledávání
Irena Obermannová se rozohnila kvůli důchodu: Neplaťte si pojištění, stát vám na*ere, vzkazuje

Irena Obermannová. Zdroj: GWUZD PAVEL / Česká editoriální fotografie / Profimedia
Spisovatelka Irena Obermannová si na instagramu nebrala servítky. U fotografie ze sauny se tvrdě pustila do státu, systému důchodů i úřadů. Popsala vleklé čekání, chaos a frustraci, která ji dovedla až k ostrému doporučení.
Spisovatelka zveřejnila dlouhý a emotivní text, ve kterém popisuje svou zkušenost s žádostí o důchod. „Vždycky jsem říkala, že mám ráda stát. Že mu ráda platím daně. Že stát pak bude jako taková naše zahrádka. Vrátí nám to. A kdyż ne nám, tak našim dětem. H*vno, h*vno, třikrát h*vno,“ napsala bez obalu. Připomněla, že celý život platila odvody a s nižším důchodem coby OSVČ počítala, vadí jí ale nejistota a mlčení úřadů.

Podle svých slov čeká na výsledek už 85 dní, absolvovala zdlouhavé shánění potvrzení a ani objednání přes internet nepomohlo. Kritizuje také nemožnost se kamkoli dovolat nebo napsat: „Jestli se zpozděj o minutu, budu požadovat penále. Jako oni.“
Zobrazit příspěvek na Instagramu
V závěru příspěvku přidala i drsné doporučení ostatním. „Neplaťte si důchodové pojištění. Dávejte to do nějakého investičního fondu. Stát vám na*ere a ani neřekne, kdy a kolik. Nemám ráda stát. Leda snad nějakej severskej,“ vysvětlila s tím, že musela do sauny, aby „neběžela na sociálku a neřvala už od vchodu.“
Pod příspěvkem se objevilo hned několik komentářů lidí s podobnými zkušenostmi. „Taky jsem náš stát vzdycky chválila, než jsem bohužel ve svých 55 letech po 32 letech manželství ovdověla. Abych zjistila, ač jsme celý život pracovali, poctivě platili daně, že můj vdovský důchod činí 0 Kč!“

Ačkoliv s Obermannovou mnoho sledujících souhlasí, našly se i negativní komentáře. „Vážená paní, mám pocit, že jste přesvědčena o tom, že jste středobod světa. Nejste. Všichni jsme museli projít tímto řízením,“ zněl jeden z nich.




