Iveta Toušlová: Jsem taková papulatá!

O ústnaté Ivetě se dá říct, co na srdci to na jazyku. Nemá ráda oslovení VIP a celebrita. Proč? Více na Frekvenci 1.

Máš ráda teď často frekventované výrazy VIP a celebrita?
Ježiši, co je to VIP a co je to celebrita?! Tahleta zprofanovaná slova nesnáším. Tak víte co, já říkám, že tahle naše doba je trošičku vymknutá z kloubů, protože když se na to podíváte racionálně, tak vlastně novodobí gladiátoři, což jsou sportovci a komedianti, berou víc než lékaři nebo třeba vědci a jsou i slavnější, takže já si myslím, že něco je špatně. Kdo teda vlastně má být tím VIP člověkem?

Kdo je tedy pro Tebe opravdovou celebritou?
Pro mě je opravdovou celebritou někdo, kdo něco dokázal. Třeba pan geolog Cílek je hrozně zajímavý člověk. Člověk, jehož myšlenky si ráda přečtu, jehož názory mě zajímají.

Jednou z novinek podzimního tématu ČT je Tvůj pořad Gejzír. Co bys nám k tomu řekla?
Noo, Gejzír je takový magazín, protože já jsem de facto byla oslovená programovým ředitelem a ředitelem vývoje nových formátů, že by chtěli nějaký takový pozitovní magazím publicistický do prime timu.

Tvoje nejhorší období v České televizi?
Noo, když jsem začala moderovat Události. To bylo strašný, to bylo něco neuvěřitelnýho, protože já jsem byla hodně zkušená reportérka, i proto si mě vybrali. To jsem měla pocit, že už jedu po té dálnici a naprosto bezpečně. A najednou mě teda Zdeněk Šámal vytipoval, že budu dělat ty Události. Byla jsem tak trošku blbě důvěřivá, mladá, nezkušená holka a věřila jsem všem těm stylistům kolem sebe.

Dokázala bys žít bez televizní obrazovky?
Bez televizní obrazovky asi ne, protože to už je určitá profesionální deformace, musím říct. Potřebuju sledovat, co dělá konkurence, kam se ten trh posouvá, co se děje novýho ve světě i u nás, takže z těch studijních důvodů by mi ta televize chyběla, protože bych krněla. Ale jinak, jako člověku, asi ne, asi by mi nechyběla.

Stalo se Ti někdy, že jsi zcela zásadně na ČT s něčím nesouhlasila a měla jsi pocit, že to musíš říct nahlas?
Joo, to se mi stává opakovaně, já jsem taková papulatá, takže vždycky mi všichni říkají: “proč radši nemlčíš, proč děláš zlou krev, proč si děláš nepřátele?”. Jooo, těch věcí je bambilion, to já jsem nepoučitelná. Já si na ty vidle nabíhám často a dobrovolně.

Zítra už u Těžkýho Pokondra v 9:00 na Frekvenci 1.