Královna Alžběta II. nedá bez kabelky ani ránu. S její pomocí dlouhá léta nenápadně řídí audience

20. dubna 2021·Celebrity·Lenka Skrzeczkova

Královna Alžběta II. a premiér Boris Johnson. (Foto: ČTK)

Kabelka, módní doplněk každé ženy, který se považuje v dnešní době za samozřejmost. Kdo by ale tušil, že v případě britské královny je kabelka nositelkou důležitých gest. Alžběta II. s ní vysílá tajné signály svému personálu během audiencí a stolování. Informoval o tom server People.

Je známo, že královna Alžběta II. se ve společnosti ráda ukazuje v různě pestrobarevných kostýmcích. Nikdy jí k nim nechybí slušivý klobouček, bílé rukavičky a kožená minimalistická kabelka. Tu si pořizuje již několik desítek let u značky Launer, vždy pouze v černém provedení. Střídá jen lesklou a matnou variantu.

View this post on Instagram

A post shared by The Royal Family (@theroyalfamily)

Každá kabelka má střední velikost, kratší úchyty pro komfortní držení a ikonickou zlatou sponu. Okrasnou funkci model Traviata splňuje dokonale, ale má i funkci signalizační. Královna díky ní může uniknout od nepříjemných situacích.

View this post on Instagram

A post shared by The Royal Family (@theroyalfamily)

 

Tři nenápadné, ale důležité signály

Prvním signálem je přendání kabelky z jedné ruky do druhé. To značí, že Alžběta je z konverzace unavená a chce rozhovor ukončit. Služebnictvo, tak návštěvu musí okamžitě slušně vyprovodit. Dělá to opravdu velmi zdvořile. Někdo k vám přijde a řekne vám něco ve smyslu – pane, rád by se s vámi setkal arcibiskup z Cantebury,” popsal pro People historik Hugo Vickers.

View this post on Instagram

A post shared by The Royal Family (@theroyalfamily)

Pokud královna položí svou kabelku na jídelní stůl, je všem jasné, že například večeře skončí do pěti minut. Posledním gestem je položení kabelky na zem. To zdůrazňuje, že protistrana překročila hranici a daný hovor je její výsosti nepříjemný.

Celebrity - další články