Zuzana Norisová oslavila 44. narozeniny. Film Rebelové ji vystřelil do hvězdných výšin. Co jste o něm nevěděli?

25. ledna 2023·Celebrity·Dominika Číčelová

Zuzana Norisová .(Foto: Frekvence 1)

Slovenská herečka a zpěvačka Zuzana Norisová oslavila 24. ledna své 44. narozeniny. Na kontě má velkou spoustu filmů, seriálů a muzikál, ve kterých excelovala. Bravurně ztvárnila například praštěnou dylinku Ivu v seriálu Dokonalý svět i něžnou Terezu v muzikálu Rebelové. Právě tento film Filipa Renče ji proslavil. Přinášíme vám několik zajímavostí, které jste o filmu a natáčení zřejmě nevěděli.

Z filmů, ve kterých Zuzka hrála, můžeme jmenovat například Milenci a vrazi, Hodinový manžel, Šťastný Nový rok první i druhý díl nebo Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Ze seriálů pak Letiště, Přešlapy, Dokonalý svět, Vinaři nebo Prázdniny. Její ikonickou rolí je ale právě ta, která ji proslavila, a to role Terezky ve filmovém muzikálu Rebelové z roku 2001.

Zde předvedla nejen svůj půvab ale i herecký talent. Film vypráví o maturantce Terezce, která se v létě roku 1968 seznámí s Šimonem, který má namířeno do San Francisca za příbuznými. K daleké cestě ho přimělo rozhodnutí utéct z vojny, kde už to se svými kamarády nemohl dál vydržet a tím pádem mu hrozí kriminál. Mladý pár se do sebe zamiluje, prožije spolu krásný románek, a jelikož Šimon odmítá odjet nákladním vlakem za hranice bez toho, aniž by se s Terezkou rozloučil, nakonec skončí ve vězení. Po příjezdu ruských vojáků do země Terezka odjíždí pryč, aniž by věděla, že ji ve světě její milý nečeká. 

Muzikál je provázen spoustou krásných písniček a choreografií a až na ponurý konec je film plný barev a radosti. Šimona si zahrál dnes už ostřílený herec Jan Révai. Ten před dvěma lety zavzpomínal na natáčení v rozhovoru pro Život v Česku. “Vzpomínka na natáčení je emotivní, tehdy bylo léto, vedro, točil jsem svůj první celovečerní film a už podle scénáře jsem tušil, že to dopadne dobře. Výhodou pro mě bylo, že Filip Renč po mně chtěl, abych »hlavně« nic nehrál. A tak jsem si tam tak nějak jen proplouval a cítil se jako velký herec. A přitom režisér jen využíval mé přirozenosti,” řekl tehdy.

Přinášíme vám pár zajímavostí, které jste o filmu Rebelové možná nevěděli

Bylo prodáno na 60 000 CD nosičů s písněmi z filmu.

Film se stal čtvrtým nejnavštěvovanějším filmem v kinech v roce 2001.

Ve filmu se zpívá nebo je slyšet 16 písní.

Filip Renč se nejvíce inspiroval klipem z archivu Československé televize Dáme si do bytu.

Většina „drážních“ scén, tj. scén odehrávajících se na trati a nádraží se natáčela v železničním muzeu v Zubrnicích.

Scéna před školou, při níž se zpívá písnička „Pátá“, se natáčela před ZŠ Kladská v pražských Vinohradech. Jde o velmi oblíbenou lokaci filmařů. Škola se objevila ve filmech Šest medvědů s Cibulkou, Naše bláznivá rodina a v seriálu Vyprávěj.

Šimon (Jan Révai) zpívá hlasem Bohuše Matuše.

Filip Renč a Jan Svěrák se ve svých filmech navzájem dosazují do malých roliček. Jan Svěrák tak ve snímku objevil v závěru filmu coby celník.

Oholená podpaží děvčat jsou vzhledem k dobovému situování snímku do roku 1968 velmi neobvyklá.

Přítelkyně (Soňa Norisová) otce (Tomáše Hanáka) je ve skutečnosti sestra Terezy (Zuzany Norisové).

Film se dočkal i divadelního zpracování.

Film získal České lvy za kostýmy a zvuk.


Celebrity - další články

Doporučujeme