Policejní razie v sídle Fotbalové asociace ČR! Zadrželi i předsedu Miroslava Peltu

V sídle Fotbalové asociace ČR na Strahově zasahuje policie, která zadržela předsedu asociace Miroslava Peltu. Vyšetřovatelé prohledávají kanceláře v souvislosti s dotacemi ministerstva školství. Pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová uvedla, že tři osoby a jedna firma byly obviněny ze zneužití pravomocí.

Pelta je v budově asociace v doprovodu svého advokáta Bronislava Šeráka. “Pan předseda je v budově, probíhá šetření. Je po boku pana Šeráka. V tuhle chvíli další informace nemáme,” řekl novinářům mluvčí FAČR Michal Jurman.

Podle serveru Aktuálně, jenž o akci informoval jako první, policie odvezla k výslechu i náměstkyni ministryně školství Simonu Kratochvílovou, která má na starosti sport. Policisté jsou také v sídle ministerstva školství v pražské Karmelitské ulici a také v sídle jabloneckého klubu, který vlastní právě Pelta.

“Můžu sdělit, že Policie České republiky je na ministerstvu školství. Poskytujeme jí veškerou součinnost,” řekla ČTK mluvčí úřadu Jarmila Balážová. O tom, že by vyšetřovatelé odvedli Kratochvílovou, však informace neměla.

Server iSport.cz uvedl, že policisté zasahovali také v České unii sportu, která to však popřela. “Na ČUS se nic neděje. Nikdo tady nezasahoval a je tu klid. ČUS s tím nemá nic společného,” řekl ČTK mluvčí unie Vladimír Zemánek. “Pravděpodobně jde o investiční dotace, které se rozdělují podle nějakého klíče. A ČUS příjemcem takových investičních dotací není,” dodal.

“Zatím se k celé věci vyjadřovat nemůžu, protože k tomu nemám vůbec žádné relevantní informace. Dozvídám se všechno z médií,” řekl předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.

Bradáčová v prohlášení uvedla, že v souvislosti s dotacemi ministerstva školství byli tři lidé a jedna firma obviněni ze zneužití pravomoci, sjednání výhody při zadání veřejné zakázky a porušení při správě cizího majetku.

Sport od ministerstva dostává ročně dotaci kolem deseti miliard korun. Nejvíc peněz proudí právě do fotbalu, který si přijde na 526 milionů. Z toho 380 milionů míří na činnost svazu, dalších téměř 70 milionů jde na reprezentaci a 110 milionů na talentovanou mládež.

Zdroj: ČTK