Vyhledávání
Smutná zpráva z hokejové prostředí. Zemřel Sebastian Weitz (†20)
Sebastian Weitz (Zdroj: HC Slavia Praha)
V pouhých dvaceti letech zemřel na leukémii hokejista Sebastian Weitz. O šokující zprávě se dozvěděl před pěti lety. Nemoc nejprve porazil, jenže později se mu nemoc vrátila a svůj boj mladík prohrál.
„S hlubokým zármutkem v našem sešívaném srdci oznamujeme, že nás v úterý navždy opustil Sebastian Weitz. Skvělý hokejista, obrovský bojovník i patron projektu O kapku lepší hokej – čest jeho památce,“ oznámil v pátek večer prvoligový klub z Edenu. Před pěti lety mladému hokejistovi, kdy si vysloužil pozvánku do reprezentační šestnáctky, lékaři oznámili akutní leukémii.
Z původního půl roku chemoterapií se léčba protáhla na rok a půl. V lednu 2022 u něj doktoři zjistili relaps. Sebastian podstoupil transplantaci kostní dřeně, kterou úspěšně zvládl. Stal se patronem charitativního projektu O kapku lepší hokej k podpoře dětských pacientů s poruchami krvetvorby. Dařilo se mu šířit povědomí o leukémii, rozšířit registr dárců kostní dřeně a vybrat více než milion korun na pomoc dětem.
Zobrazit příspěvek na Instagramu