Kvíz: V jakém pořadí projedou vozidla křižovatkou bez dopravního značení?

23. října 2021·Zábava·Lenka Skrzeczkova

Křižovatka bez dopravního značení. (Foto: naucseridit.cz)

Rádio Frekvence 1 v rámci projektu Bezpečně na cestě si pro vás připravilo kvíz o pravidlech silničního provozu. Mezi tzv. základní znalosti patří i znalost křižovatek. Řada řidičů má s nimi problém, a jak jste na tom vy? Troufnete si na jednu vzorovou?

Pojďte si s námi nanečisto vyzkoušet křižovatku, která dokáže zamotat hlavu nejednomu řidiči. Jde o křižovatku bez dopravního značení. Na pozemní komunikaci se nachází modré, zelené a růžové vozidlo. V jakém pořadí projedou řidiči křižovatkou?

Křižovatka bez dopravního značení. (Foto: naucseridit.cz)

Jaké je řešení?

Vzhledem k tomu, že křižovatka není vybavena dopravním značením, budeme se řídit pravidlem pravé ruky. Modrý automobil má po pravé straně růžové vozidlo. To má po pravé straně červené. Červené auto po pravé straně žádné vozidlo nemá a proto projede křižovatkou jako první. Následně pojede řidič v růžovém voze, protože přijíždí z pohledu modrého vozidla zprava. Jako poslední opouští křižovatku modré autíčko.

Projekt Bezpečně na cestě se zaměřuje na všechny účastníky silničního provozu od malých dětí přes mladé řidiče až po seniory. Každá ze značek skupiny Active Radio se zaměří na jinou cílovou skupinu. Díky tomu bude kompletně pokryta populace od 3 let a více.

Realizace projektu je financována z prostředků Fondu zábrany škod a to podle pravidel uveřejněných na stránkách www.fondzabranyskod.cz.

Zábava - další články