Černá kočka nosí smůlu! Věříte téhle pověře?

Černé kočky ve středověku lidé spojovali s čarodějnicemi. V černých kočkách se ukrýval údajně ďábel. Což potvrdil ve 13. století dokonce papež Řehoř IX.

Ten tomu nasadil korunu. Ve středověku následně usoudili fanatičtí lovci čarodějnic, že černá kočka je nepostradatelný společník těchto žen, protože se v ní skrývá sám ďábel. Na hranici pak končily spolu s nebohými ženami i kočky.

Dodnes zůstala černá kočka symbolem něčeho nadpozemského a zlého.

V kočku se mění třeba čerti, pochopitelně ti pohádkoví! Vzpomínáte na pohádku S čerty nejsou žerty?

Ve starověkém Egyptě byly naopak kočky uctívány jako božstvo. Námořníci zase věřili, že když budou mít doma černou kočku, v době jejich nepřítomnosti jim budou manželky věrné.

Ve Velké Británii je kráčející černá kočka symbolem šťastných dnů. Ve Skotsku je černá kočka symbolem zdraví a dostatku peněz. V Irsku se černé kotě počítá k nejhezčím novomanželským dárkům.

Je škoda, že zrovna u nás je „černá kočka přes cestu“ znamením smůly. I když daleko za oceánem jsou na tom černé kočky mnohem hůř. V Jižní Americe se lidé při setkání s černou kočkou vracejí raději domů, protože by jim mohlo jít o život. 

Černé kočky jsou u nás smolařky, které nosí smůlu zejména samy sobě. Jsou na posledním místě, co se týče případných adopcí z útulku. Jen málokdo si vezme domů černou kočku.

Dejme černým chlupáčkům šanci. Přinesou nám určitě štěstí. Vezměme si příklad z Britů!

Domácí mazlíček vám dodá dobrou náladu. Víte, co potřebuje kočka v zimě?

Věříte na pověry nebo raději dáte na horoskopy? Máme pro vás předpověď na rok 2016!