Dámský klub se ptá: Podle čeho vybíráte základní školu?

Už v lednu se základní školy začnou plnit předškoláky, kteří zamíří k zápisu. Zajímá nás, podle čeho vybíráte školu. Je pro vás důležitější, aby vaše dítě mluvilo skvěle anglicky nebo spíš preferujete, aby dobře počítalo? Dnes se tím budeme zabývat v Dámském klubu.

Stát chce matematiku

Snahy našeho státu, aby byla matematika klíčovým předmětem na školách stále pokračují. Průzkumy ukázaly, že matematika baví většinou jen žáky prvních a druhých tříd. Pak už zájem o tento předmět klesá a naopak stoupá poče těch, kteří s matematikou bojují.

Povinná maturita z matematiky děsí velkou část středoškoláků, zvláště těch, kteří mají v plánu věnovat se humanitním oborům.

Rodiče preferují angličtinu

Rodiče při výběru základních škol dost často řeší úroveň výuky jazyků. Je pro ně důležitá podobně jako fakt, že rodiče chtějí, aby učitelé v dětech pěstovali individuální nadání. Angličtina je třetím nejrozšířenějším mateřským jazykem na světě. Dominuje ve světě techniky, domluvíte se s ní ve většině Čechy navštěvovaných států, a navíc patří mezi jazyky, které se dají poměrně snadno naučit. Zdá se, že její znalost přináší samé výhody. 

Jaké požadavky máte vy při výběru základní školy? A jaké máte zkušenosti? Už dnes nám to můžete prozradit v Dámském klubu na Frekvenci 1.