Pražský maraton ovládli Keňané, zúčastnilo se přes 10 tisíc běžců!

8. května 2016·Životní styl·Redakce

Hlavní kategorie Pražského maratonu, kterého se zúčastnilo 10.600 lidí, ovládli běžci z Keni. Běžkyně na lyžích Eva Vrabcová-Nývltová splnila limit pro účast na olympijských hrách v Riu de Janeiro.

Vrabcová-Nývltová, jež se letos rozhodla soustředit na atletiku, dokonce jednu chvíli útočila na český rekord, který drží od roku 1995 časem 2:27:00 Alena Peterková. Nakonec se zařadila na druhé místo historie v čase 2:30:10 hodiny a olympijský limit pokořila s přehledem. “Je to úžasný, budu asi brečet,” řekla po doběhu na šestém místě třicetiletá závodnice.

Zvítězila Keňanka Lucy Karimiová za 2:24:46. Mezi muži byl nejrychlejší Keňan Lawrence Cherono, který výkonem 2:07:24 porazil o 50 sekund obhájce vítězství krajana Felixe Kandieho. Nejlepší domácí vytrvalec Jiří Homoláč závod nedokončil, český titul získal podruhé v životě Petr Pechek.