Agent Skripal a jeho dcera mají jen malou šanci přežít

Bývalý ruský dvojitý agent Sergej Skripal a jeho dcera Julija mají jen minimální šanci na přežití. V rozhovoru se zpravodajkou BBC v Rusku to řekla Skripalova neteř Viktoria Skripalová. Dodala, že dlouhodobá prognóza dvojice, otrávené v Británii na začátku měsíce nervově paralytickou látkou, "opravdu není dobrá". I kdyby Skripal a jeho dcera přežili, budou do konce života invalidní, uvedla Skripalová.

Řekla také, že Skripalova matka o incidentu dosud neví. “Naší hlavní starostí bylo, abychom naši babičku uchránili, aby nic nezaslechla a nic se nedozvěděla,” řekla Skripalová v rozhovoru, který BBC zveřejnila v úterý. Pravda by podle ní mohla být pro devadesátiletou ženu osudná. Agentova neteř rovněž uvedla, že rodina netuší, kde je dvojice hospitalizována.

Skripala a jeho dceru Juliji našla britská policie 4. března v bezvědomí na lavičce v jihoanglickém městě Salisbury. Podle Londýna byli otráveni látkou novičok. Británie z incidentu viní Rusko, které to popírá. Británie kvůli události vyhostila dvě desítky ruských diplomatů a podobně se zachovaly více než dvě desítky zemí, včetně Česka. Moskva v reakci na britské rozhodnutí o vyhoštění podnikla vůči Londýnu reciproční krok.

Zdroj: ČTK