Autobus s dětmi se srazil s traktorem, některé děti byly zraněné

14. března 2019·Zprávy·Barbora Pisingerová

Zdroj: Policie ČR

Autobus převážející především děti do školy se ve čtvrtek ráno v Moravské Nové Vsi na Břeclavsku srazil s traktorem. Některé děti přišly do školy se zraněním. Osm dětí následně skončilo s lehkým poraněním v nemocnici. Policie hledá svědky nehody. Na webech policie a záchranné služby to uvedli mluvčí.

Nehoda se stala před 7:30, a to v ulici Pod Kostelem, když se obě protijedoucí vozidla bočně míjela v lomu zatáčky. “Hrana přívěsu přitom zavadila o bok autobusu, a tím došlo k poškození jeho boční strany a rozbití dvou bočních skel,” uvedla mluvčí policie Kamila Haraštová.

Po nehodě cestující z poškozeného autobusu vystoupili. “Teprve následně jsme přijali informace, že některé děti, které přišly do školy, jsou poraněné. Z uvedeného důvodu na místo vyjela záchranná služba,”uvedla mluvčí.

“Jednalo se o ošetření dětí, které se staly účastníky dopravní nehody při cestě autobusem do školy. Zdravotníci vyšetřili celkem 13 dětí, po poskytnutí přednemocniční péče osm z nich převezli do břeclavské nemocnice,” uvedla na svém webu záchranná služba. Podle mluvčí záchranné služby Michaely Bothové šlo o pohmožděniny, naraženiny a odřeniny. Zranění byla lehká, řekla ČTK Bothová.

U řidiče autobusu i traktoru policisté udělali zkoušky na alkohol a také na omamné a psychotropní látky, u obou byly negativní. Celou událost vyšetřují. Policisté žádají všechny cestující, kteří uvedeným autobusem jeli, šlo o linku 572 Břeclav-Hodonín, aby s nimi spojili na telefonních číslech 974 632 252 nebo 602 469 135.

Zprávy - další články