“Budu muslimkou, jestli vznikne Trumpův soupis,” protestuje bývalá ministryně zahraničí Albrightová

26. ledna 2017·Zprávy·Redakce

shutterstock

Bývalá ministryně zahraničí USA Madeleine Albrightová se zaregistruje jako muslimka, pokud nový americký prezident Donald Trump vytvoří databázi amerických muslimů. Napsal to zpravodajský server BBC. Soupis muslimů Trump slíbil před dvěma lety v jednom rozhovoru, později se ale od záměru distancoval.

Nyní prezident připravuje exekutivní nařízení, kterými na několik měsíců zastaví veškerou imigraci a kterými zablokuje vydávání víz lidem z vybraných zemí Blízkého východu a severní Afriky, včetně Sýrie, Iráku, Libye či Jemenu.

“Byla jsme vychovávána jako katolička, pak jsem vstoupila do episkopální církve a později jsem zjistila, že moje rodina byla židovská,” uvedla na twitteru Albrightová, která má české kořeny. “Jsem připravena se jménem solidarity zaregistrovat jako muslimka,” dodala.

Server BBC poznamenal, že podobná solidární prohlášení učinila už řada lidí, včetně známých osobností. Jednou z nich je americká herečka Mayim Bialiková, která je známá z populárního seriálu Teorie velkého třesku. “Jsem židovka. Jsem připravena se solidárně zaregistrovat jako muslimka, pokud na to přijde,” napsala Bialiková.

 

Zdroj: ČTK

Zprávy - další články