Česko prohrálo s Kanadou 1:5. V boji o bronz nás čeká Rusko

25. května 2019·Zprávy·Karolína Stránská

Čeští hokejisté prohráli v semifinále mistrovství světa v Bratislavě s Kanadou 1:5. V neděli se pokusí ukončit sedmileté čekání na medaili v utkání o bronz s Ruskem, které se bude hrát od 15:45.

Výběr trenéra Miloše Říhy prohrával v 26. minutě už 0:3 a Patrika Bartošáka nahradil v brance Pavel Francouz. Góly Kanady zařídili Mark Stone, jenž otevřel skóre v šesté minutě, Darnell Nurse a Pierre-Luc Dubois. Pojistku přidal ve třetí třetině Kyle Turris. Pak zvýšil ještě Thomas Chabot, o čestný úspěch českého týmu se postaral Tomáš Zohorna.

Kanada si zahraje o zlato počtvrté za posledních pět šampionátů. V letech 2015 a 2016 zvítězila, její útok na zlatý hattrick pak zhatili ve finále MS 2017 Švédové. Loni v Dánsku byli zástupci kolébky hokeje čtvrtí.