Česko – USA 3:2. Hokejisté ve čtvrtfinále porazili Američany na nájezdy! Jsou v semifinále OH

21. února 2018·Zprávy·Redakce

XXIII. zimní olympijské hry, hokej, muži, čtvrtfinále, ČR – USA, 21. února 2018 v Kangnungu. Americký útočník Jordan Greenway sleduje zákrok českého brankáře Pavla Francouze. Foto: ČTK

Čeští hokejisté vyhráli ve čtvrtfinále olympijských her v Pchjongčchangu nad Spojenými státy americkými 3:2 po nájezdech. Jako jediný se trefil v rozstřelu ve druhé sérii útočník Petr Koukal, brankář Pavel Francouz kryl všech pět pokusů USA. V boji o finále čeká svěřence trenéra Josefa Jandače v pátek vítěz duelu mezi výběrem Ruska a Norskem.

Češi prohrávali od sedmé minuty po trefě Ryana Donata. Stav otočili obránci. Ještě v první třetině vyrovnal Jan Kolář a ve 29. minutě se trefil Tomáš Kundrátek. Američané za dvě minuty smazali ztrátu ve vlastním oslabení zásluhou Jima Slatera.

Češi hokejisté mají šanci bojovat o medaili pod pěti kruhy poprvé od bronzu v roce 2006 v Turíně. V semifinále velkého turnaje jsou poprvé od domácího mistrovství světa v Praze v roce 2015 a jediná výhra je dělí od první medaile od světové šampionátu ve Švédsku a Finsku v roce 2012.