Český tým nestačil na obhájce titulu ze Švédska a prohrál 2:3

6. května 2018·Zprávy·Lukáš Vaněk

Zdroj: ČTK

Česká reprezentace měla necelý den na odpočinek po sobotním těžkém, ale vítězném zápase proti Slovensku a hned ji čekal další soupeř - Švédsko. Jandačův výběr po srdnatém boji nakonec prohrál s obhájci titulu 2:3.

Úřadující mistři světa s 15 hráči z NHL v sestavě vedli už v osmé minutě 2:0, poté co nejprve otevřel skóre Rickard Rakell a potom proměnil přesilovou hru Mattias Janmark.

Ve 34. minutě snížil v početní výhodě pěti proti třem premiérovou trefou v reprezentaci bek Hronek, ale na začátku závěrečné části vrátil Seveřanům dvoubrankový náskok další člen elitní formace soupeře Mika Zibanejad.

Poslední slovo měl v 56. minutě Hyka, který duel gólem v přesilovce zdramatizoval. Vyrovnat se ale už Čechům nepodařilo.

Další zápas v základní skupině A čeká svěřence trenéra Josefa Jandače v úterý, kdy se od 20:15 utkají se Švýcarskem.

Branky a nahrávky: 5. Rakell (H. Lindholm, Janmark), 8. Janmark (Rakell), 44. Zibanejad (Rakell) – 34. Hronek (Červenka, Faksa), 56. Hyka (Faksa)

Sestava ČR: Rittich – Gudas, Jordán, Sklenička, Moravčík, Polášek, Šulák, Hronek – Hyka, Faksa, Červenka – Nestrašil, Plekanec, Jaškin – Řepík, Horák, Kubalík – Kousal, Chytil