Důchodkyně zabila lupiče, který se k ní vloupal. Šlo o sebeobranu, rozhodli soudní znalci

31. ledna 2018·Zprávy·Redakce

Sedmašedesátiletá důchodkyně, která loni v Ostravě nožem zabila lupiče, obviněna ani souzena nebude. Policie i soudní znalci po vyšetřování dospěli k názoru, že se jen bránila a šlo tedy o nutnou obranu. ČTK to ve středu řekl mluvčí moravskoslezské policie Richard Palát.

Šestačtyřicetiletý muž se loni v září vloupal do rodinného domu v Ostravě, kde spala sedmašedesátiletá žena. Důchodkyni vzbudil a ta v obavě o svůj život použila nůž. Muži zasadila ránu, které na místě podlehl. Nezvaného hosta údajně znala. Uváděla, že v minulosti jí nabídl, že jí na zahradě poseče trávu. Prý ji už dříve napadl a chtěl peníze.

Když se zloděj loni v září dobýval do domu, seniorka se zavřela v obývacím pokoji a volala policii. Násilník mezitím rozbil výplň vchodových dveří a snažil se dostat do pokoje. “Chvíli jsme se přetahovali přes dveře, jenže on byl silný chlap a já jsem ty dveře neudržela. Jak byly pootevřené, bodla jsem ho a hned jsem je zase přibouchla,” řekla žena už dříve.

Policie nakonec případ odložila. “Neexistuje podezření, že by se žena dopustila trestného činu. Provedeným prověřováním i podle závěrů znalců jsme dospěli k názoru, že se jednalo o nutnou obranu,” uvedl Palát.

Podobný případ skončil odložením i předloni v Olomouci. Tehdy šlo o devětačtyřicetiletou ženu, která zabila ve svém bytě o 11 let mladšího muže. Bodla jej nožem, když násilně vnikl do jejího bytu přes balkonové dveře. Také u ní došli kriminalisté k závěru, že čin spáchala v nutné obraně.

Zdroj: ČTK

Zprávy - další články