Dva Britové si v letadle odmítli nasadit roušky. Na letišti v Madridu je zatkla policie

Takzvaná doba koronavirová, ve které se nyní všichni nacházíme, s sebou přináší řadu omezení. I když už se zdá, že je svět z nejhoršího venku, pořád ještě není všechno zcela tak, jak bývalo. Roušky musí cestující nosit například i na palubě letadla. O tom, že je lepší nařízení poslechnout, se nedávno přesvědčili dva Britové. Když roušky odmítli, po přistání v Madridu je zatkla policie. 

Na některých místech stále platí povinnost nosit roušku a jedním takovým jsou i paluby letadel společnosti Iberia. Jak už to tak bývá, s nařízením se ovšem neztotožňují zdaleka všichni a někteří lidé jsou přesvědčení, že je dodržovat nemusí.

Dvojice Britů cestujících z Kanárských ostrovů do Madridu nošení roušky uvnitř stroje odmítla. Muži byli údajně posilněni alkoholem a z opakovaných výzev personálu si nedělali vůbec nic. Po letadle se bez roušek dokonce i procházeli.

Nakonec musel zakročit kapitán. Muži byli usazeni v zadní části letadla a v Madridu už na ně čekala místní policie. Po přistání je zatkla rovnou na palubě a z letadla vyvedla. O výši trestu, který Brity potkal, nejsou dostupné informace. Pravděpodobně však za své jednání museli zaplatit finanční pokutu.

Co na to Jan Kraus?