Dva cizinci posprejovali Karlův most, policie je zadržela hned na místě

16. července 2019·Zprávy·Barbora Pisingerová

Zdroj: Policie ČR

Policie zadržela dva cizince ve věku 23 a 30 let, kteří podle oznámení v pondělí večer posprejovali jeden z pilířů Karlovamostu v Praze. Policie je podezřívá z poškození cizí věci, škoda zatím nebyla vyčíslena. Podezřelým hrozí až tři roky vězení. ČTK to v úterý řekli mluvčí pražské policie Jan Rybanský a mluvčí městské policie Irena Seifertová.

Muže přímo při činu zadrželi strážníci. “Ve večerních hodinách přijala městská policie oznámení o poškozování jednoho z pilířů Karlova mostu. Konkrétně se mělo jednat o sprejerství,” uvedla Seifertová. Hlídka podle ní dorazila na místo bez zapnutých majáků tak nepozorovaně, že se dvojice sprejerů nezmohla vůbec na nic.

“Stačila pouze zákonná výzva a oba pachatelé zůstali stát, nepokusili se ani o útěk, ani odhodit sprej, který jeden z nich držel v ruce. Ten druhý popíjel pivo z plechovky,” popsala mluvčí.

Nasprejovaný obrazec je podle Seifertové přes pět metrů dlouhý a dva metry vysoký. “Zda ho vytvořili pachatelé rukou nedílnou, nebo byl muž s pivem pouze pozorovatel, je nyní předmětem šetření,” dodala.

Cizinci jsou podle Rybanského v policejní cele, zadrženi byli v pondělí kolem 21:30. Informace, že by padlo obvinění, mluvčí zatím neměl.

Případ odsoudil pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti). “Posprejovat Karlůvmost, to je naprosté kulturní barbarství,” napsal na Twitteru. “Je dobře, že byli pachatelé chyceni a ponesou odpovědnost. Praha nabízí mnoho legálních graffiti ploch, nelegální sprejerství proto nebudeme tolerovat,” dodal.

Zprávy - další články