FED CUP: Kvitová prohrála, české tenistky hrají v Rumunsku 1:1

6. února 2016·Zprávy·Redakce

České tenistky hrají v prvním kole Fed Cupu po prvním dnu v Kluži s domácím Rumunskem nerozhodně 1:1. V první dvouhře porazila Karolína Plíšková světovou trojku Simonu Halepovou, poté Petra Kvitová prohrála s Monicou Niculescuovou.

Světová třináctka Plíšková proti Halepové ukázala sílu na podání a v přímých úderech, ale také trpělivost ve výměnách a při zkrácení hry. Halepovou zdolala poprvé. V prvním setu Plíšková třikrát dotáhla ztrátu podání, za stavu 4:5 odvrátila i setbol, ale o set přišla v tie-breaku poměrem 4:7. Od druhé sady se ale zlepšovala a držela s výborně běhající Rumunkou krok v úderech od základní čáry.

Přitom hrála odvážně, opírala se do returnů a po brejku z třetí hry mířila za ziskem druhého setu. O podání ale přišla v osmé hře a důležitý moment přišel v dalším gamu. Při podání Halepové prohrávala Plíšková 15:40, ale dokázala soupeřce servis vzít a vzápětí set dopodávala. Naštvaná Halepová třískala raketou o zem. Plíšková od té doby dominovala.

FED CUP – 1. kolo Světové skupiny v Kluži:

Rumunsko – ČR 1:1 po úvodních dvouhrách

Halepová – Karolína Plíšková 7:6 (7:4), 4:6, 2:6, Niculescuová – Kvitová6:3, 6:4.