Feri rezignuje na poslanecký mandát, nezúčastní se voleb do Sněmovny

25. května 2021·Zprávy·ČTK

Poslanec TOP 09 Dominik Feri rezignuje kvůli obviněním několika žen z nevhodného sexuálního chování na svůj mandát. Foto: ČTK / Kateřina Šulová

Poslanec TOP 09 Dominik Feri rezignuje kvůli obviněním několika žen z nevhodného sexuálního chování na poslanecký mandát. Nezúčastní se také říjnových sněmovních voleb, ve kterých měl kandidovat na čtvrtém místě pražské kandidátky koalice Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL). Feri to v úterý uvedl v prohlášení zaslaném ČTK. Už předtím odmítl tvrzení, že se dopustil sexuálního násilí. Proti nařčením se bude bránit u soudu. První náhradnicí za Feriho do Sněmovny je podle výsledků voleb v roce 2017 filmová dokumentaristka Olga Sommerová.

“Vždy jsem si přál politiku jinou, založenou na osobní odpovědnosti. Nyní chci jít sám příkladem. Rezignuji na mandát poslance a nebudu se účastnit podzimních voleb.Nechci, aby lživé a manipulativní články v médiích poškozovaly mé nejbližší okolí ani mé kolegy. Bránit se proti nim budu soudní cestou. Byla pro mě mimořádná čest sloužit a být vaším poslancem,” uvedl Feri.

Deník N v úterý společně se serverem Alarm zveřejnil svědectví několika žen, některé z nich tvrdí, že s nimi Feri měl sex, i když to výslovně odmítly. Další se svěřily, že se z nich snažil vylákat nahé fotografie či je veřejně dehonestoval. Politik už v dřívější reakci odmítl to, že se dopustil sexuálního násilí, omluvil se ale za “nevhodné” či “nepatřičné” chování v některých situacích. Tvrzeními v článku se zabývá také policie.

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová na twitteru uvedla, že Feriho považuje za svého přítele a věří tomu, že očistí své jméno. “Pro politiky však platí presumpce viny a já osobně po tom vždy volala. Chci proto poděkovat za jeho rozhodnutí vzdát se mandátu poslance a nekandidovat v nadcházejících volbách,”dodala předsedkyně.

View this post on Instagram

A post shared by Dominik Feri (@choco_afro)

Zprávy - další články