FOTBAL: Anglie v nastavení otočila zápas s Walesem a sahá po postupu!

16. června 2016·Zprávy·Redakce

Fotbalisté Anglie porazili na mistrovství Evropy Wales 2:1 gólem Daniela Sturridge v nastavení! Velšané přitom vedli po přímém kopu Garetha Balea, o vyrovnání se postaral Jamie Vardy.

Anglie byla v britském derby od začátku aktivnějším týmem a už v 7. minutě našel Lallana ve vápně nabíhajícího Sterlinga, jenže ten ve skluzu přestřelil. Po půlhodině hry se Angličané marně dožadovali penalty, když Davies v souboji s Kanem zahrál rukou daleko od těla. Sudí Brych však pokutový kop neodpískal. Wales udeřil z první střely na branku. Gareth Bale se postavil k přímému kopu z 35 metrů a tvrdou střelou zaskočil brankáře Harta. Ten si sice na míč sáhl, ale v cestě do sítě mu nezabránil.

Do druhé půle udělal anglický trenér Hodgson dvě změny v útoku, místo Sterlinga s Kanem poslal do hry Vardyho se Sturridgem. A byl to vydařený tah, neboť oba ofenzivu Albionu rozhýbali. Vardy navíc už po 11 minutách potvrdil střeleckou formu a srovnal. Při závaru ve velšském vápně byl sice v postavení mimo hru, ale míč k němu sklepl jeden z obránců a útočník zblízka skóroval.

Anglie se snažila rozhodnout a poslala do hry dalšího útočníka Rashforda. Ten se v 18 letech a 228 dnech stal nejmladším Angličanem v historii evropských šampionátů, když o čtyři dny překonal Rooneyho.Už se zdálo, že Wales remízu uhájí, jenže v nastavení se po narážečce vřítil do vápna Sturridge a propálil gólmana Hennesseyho.

Mistrovství Evropy ve fotbale, skupina D (hráno v Lens):

Anglie – Wales 2:1 (0:1)

Branky: 56. Vardy, 90.+2 Sturridge – 42. Bale. Rozhodčí: Brych – Borsch, Lupp – Dankert, Fritz (všichni Něm.). ŽK: Davies (Wales). Diváci: 34.033.

Anglie: Hart – Walker, Cahill, Smalling, Rose – Alli, Dier, Rooney – Lallana (73. Rashford), Kane (46. Vardy), Sterling (46. Sturridge). Trenér: Hodgson.

Wales: Hennessey – Gunter, Chester, A. Williams, Davies, Taylor – Allen, Ledley (67. Edwards), Ramsey – Robson-Kanu (72. J. Williams), Bale. Trenér: Coleman.

FOTBAL: My máme víc vášně! A my lepší hráče! Mezi Anglií a Walesem to vře

Tipujte v naší tipovačce a vyhrajte ceny!