FOTBAL: Barcelona slaví pátý triumf v Lize mistrů!

6. června 2015·Zprávy·Redakce

Fotbalisté Barcelony porazili ve finále Ligy mistrů Juventus Turín 3:1 a slaví pátý triumf v klubové historii. Soutěž ovládli počtvrté za posledních deset let!

Juventus poslal na trávník druhou nejstarší jedenáctku v historii finále Ligy mistrů a i když v úvodních vteřinách soupeře zaskočil rychlým nástupem, ve čtvrté minutě inkasoval. Turínskou obranu rozebrali Iniesta s Neymarem a Rakitič bez problémů uklidil do odkryté branky.

Ve 13. minutě to mohlo být 2:0, ale Juventus zachránil skvělým zákrokem po Alvesově střele do protipohybu brankář Buffon. Jakoby tím turínské hráče vyburcoval a ve 25. minutě poslal tvrdou ránu těsně nad Marchisio.

Druhý poločas začal velkou šancí Barcelony, ale Suárezovu střelu vyrazil Buffon na roh. O chvíli později mířil nad Messi a tak udeřilo na druhé straně. Marchisiova patička odstartovala bleskovou akci, po které Ter Stegen vyrazil Tévezovu střelu, ale na Moratovu dorážku už nestačil.

Juventus pokračoval v tlaku, jenže v 68. minutě nechal rozeběhnout Messiho, který z hranice vápna vystřelil a Suárez z dorážky vrátil Barceloně vedení. Vzápětí přidal třetí branku Neymar, který však zahrál rukou. Dočkal se až v nastavení.

Finále fotbalové Ligy mistrů v Berlíně:

Juventus Turín – FC Barcelona 1:3 (0:1)

Branky: 55. Morata – 4. Rakitič, 68. Suárez, 90.+7 Neymar. Rozhodčí: Cakir – Duran, Ongun. ŽK: Pogba, Vidal – Suárez. Diváci: 70.500.

Sestavy:

Juventus: Buffon – Lichsteiner, Barzagli, Bonucci, Evra (89. Coman) – Marchisio, Pirlo, Vidal (79. Pereyra), Pogba – Morata (85. Llorente), Tévez. Trenér: Allegri.

Barcelona: Ter Stegen – Alves, Piqué, Mascherano, Alba – Rakitič (90.+1 Mathieu), Busquets, Iniesta (77. Xavi) – Messi, Suárez (90.+5 Pedro), Neymar. Trenér: Enrique.