FOTBAL: Domácí Francie je ve čtvrtfinále ME, Irové jí ale dali zabrat!

26. června 2016·Zprávy·Redakce

Fotbalisté domácí Francie jsou dalšími čtvrtfinalisty mistrovství Evropy. V osmifinále porazili Irsko 2:1, přestože už po dvou minutách prohrávali po penaltě Robbie Bradyho.

Gól Bradyho v čase 1:58 z penalty po faulu Paula Pogby na Shanea Longa je druhou nejrychlejší brankou v historii evropských šampionátů. Rychlejší byl jen Rus Dmitrij Kiričenko, který v roce 2004 dal Řecku gól už po 67 vteřinách. Jde rovněž o nejrychlejší penaltu.

Ve druhé půli ale skóre otočil dvěma góly během tří minut Antoine Griezmann, na kterém se navíc v 66. minutě vyfauloval Shane Duffy. Francii nyní čeká vítěz duelu mezi Anglií a Islandem, který bude znám v pondělí večer.

Mistrovství Evropy ve fotbale – osmifinále (Lyon):

Francie – Irsko 2:1 (0:1)

Branky: 58. a 61. Griezmann – 2. Brady z pen. Rozhodčí: Rizzoli – Di Liberatore, Tonolini – Orsato, Damato (všichni It.). ŽK: Kanté, Rami – Coleman, Hendrick, Long. ČK: 66. Duffy (Ir.). Diváci: 56.279.

FOTBAL: Portugalci udeřili v prodloužení, Chorvaté na ME končí!