FOTBAL: Francie čtyřmi góly rozebrala Island už v poločase a je v semifinále ME

3. července 2016·Zprávy·Redakce

Fotbalisté Francie se stali posledním semifinalistou mistrovství Evropy. Island deklasovali 5:2 a o účast ve finále se utkají ve čtvrtek s Německem.

Francouzský trenér Didier Deschamps se rozhodl pro rozestavení 4-2-3-1, které vyzkoušel v zápase základní skupiny proti Albánii. Oba týmy se na začátku dostaly k několika pokusům, scházela jim však razance či přesnost. Ve 12. minutě už ale mohla propuknout většina fanoušků na Stade de France v radost. Matuidi poslal povedený pas za obranu na Girouda a ten zakončil střelou mezi nohy gólmana Halldórssona.

O osm minut později Francie vedla už o dvě branky. Griezmann nacentroval od rohového praporku a hlavou přesně zakončil Pogba. Tři minuty před koncem poločasu zvýšil na 3:0 Payet a o chvíli později se po zaváhání islandské obrany prosadil také Griezmann, který se čtvrtým zásahem osamostatnil v čele tabulky střelců ME.

Po přestávce se prosadili také Seveřané, v 56. minutě po přihrávce Gylfiho Sigurdssona přesně zakončil Sigthórsson a Francouzi poprvé na turnaji inkasovali ze hry. Vzápětí ale vrátil domácím čtyřgólový náskok druhou trefou v duelu Giroud. V 63. minutě pak předvedl francouzský gólman Lloris zákrok zápasu proti pokusu střídajícího Ingasona. Skóre uzavřel v 84. minutě Birkir Bjarnason.

Mistrovství Evropy ve fotbale – čtvrtfinále (Paříž/St. Denis):

Francie – Island 5:2 (4:0)

Branky: 12. a 59. Giroud, 20. Pogba, 43. Payet, 45. Griezmann – 56. Sigthórsson, 84. B. Bjarnason. Rozhodčí: Kuipers – Van Roekel, Zeinstra – Van Boekel, Liesveld (všichni Niz.). ŽK: Umtiti – B. Bjarnason. Diváci: 76.833.

Francie: Lloris – Sagna, Umtiti, Koscielny (72. Mangala), Evra – Pogba, Matuidi – Sissoko, Griezmann, Payet (80. Coman) – Giroud (60. Gignac). Trenér: Deschamps.

Island: Halldórsson – Sävarsson, Árnason (46. Ingason), R. Sigurdsson, Skúlason – Gudmundsson, Gunnarsson, G. Sigurdsson, B. Bjarnason – Sigthórsson (83. Gudjohnsen), Bödvarsson (46. Finnbogason). Trenéři: Hallgrímsson, Lagerbäck.