FOTBAL: Jednadvacítka vstoupila do domácího ME a dlouho sahala po bodu

17. června 2015·Zprávy·Redakce

Čeští fotbalisté do 21 let prohráli v zahajovacím utkání ME na domácí půdě s Dánskem 1:2. Sice skórovali jako první, ale o body přišli až v úplném závěru.

Dánsko v kvalifikaci ani jednou neprohrálo, ale Češi v úvodu favorita před ne zcela vyprodaným stadionem v Edenu zaskočili aktivní hrou. Celý první poločas byli lepší a v 35. minutě slavili. Kadeřábek si ze strany naběhl před vápno a přesnou střelou ke vzdálenější tyči otevřel skóre.

Domácí celek mohl ještě do pauzy zasadit Seveřanům druhý úder. Brankář Busk ale zlikvidoval Přikrylovu střelu i následnou Frýdkovu dorážku. Po přestávce Dánové z první velké šance vyrovnali. V 56. minutě zacentroval Knudsen a nabíhající stoper Vestergaard tvrdou hlavičkou o zem nedal brankáři Koubkovi šanci.

Seveřané po přestávce přidali a český tým už se do zakončení nedostával tak jako v první půli. V závěru Dánové vystupňovali tlak a otočili skóre. Poulsenovu střelu ještě výborně vyrazil Koubek, ale v 84. minutě už se prosadil střídající Sisto. Domácí se ještě v závěru pokusili alespoň vyrovnat, ale gól střídajícího Trávníka neplatil pro ofsajd.

Mistrovství Evropy ve fotbale hráčů do 21 let – skupina A:

ČR – Dánsko 1:2 (1:0)

Branky: 35. Kadeřábek – 56. Vestergaard, 84. Sisto. Rozhodčí: Marciniak – Raczkowski, Musial (Pol.). ŽK: Knudsen, Vestergaard (oba Dán.). Diváci: 15.987.

ČR: Koubek – Kadeřábek, Brabec, Baránek (82. Jánoš), Hybš – Frýdek, Přikryl (62. Trávník), Petrák, Zmrhal, Krejčí (76. Skalák) – Kliment. Trenér: Dovalil.

Dánsko: Busk – Knudsen, Vestergaard, Sörensen (25. Vigen), Scholz – Höjbjerg, Thomsen, Christensen – Falk (89. Berggreen), Fischer (57. Sisto), Poulsen. Trenér: Thorup.