FOTBAL: Nevyšlo to! Jednadvacítka potrápila Německo, přesto na ME končí

23. června 2015·Zprávy·Redakce

Pro českou fotbalovou reprezentaci do 21 let domácí mistrovství Evropy neskončilo postupem. V posledním zápase lvíčata remizovala s Německem 1:1, což na semifinále nestačilo.

Na hřišti bylo od úvodu jasné, že Češi narazili na největšího favorita turnaje. Němci byli silní na míči i v soubojích a v prvním poločase si vytvářeli více šancí. Po Brabcově chybě a následném závaru zakončoval Younes a brankář Koubek jeho střelu reflexivně vyrazil.

Domácí potřebovali vyhrát a do druhé půle vstoupili velmi aktivně. V 47. minutě měl na hlavě vedoucí trefu Brabec, jeho pokus po rohovém kopu za již překonaným brankářem vyhlavičkoval z brankové čáry Korb! O dvě minuty později Skalák přízemní střelou těsně minul.

Čechy přišly promarněné šance draho. Kalas v 55. minutě nedůrazně odvrátil míč nad sebe a jeden z nejlepších hráčů utkání Schulz prostřelil Koubka. Reprezentanti ale zbraně nesložili. Na Petrákův centr si v 66. minutě naběhl střídající Krejčí a střelou pod břevno vyrovnal.

Pro Čechy ještě turnaj skončit nemusí. Pokud do semifinále ve středu postoupí Anglie, zahrají si “Lvíčata” v neděli s třetím týmem z druhé skupiny zápas o postup na olympijské hry 2016 v Riu de Janeiro.

Mistrovství Evropy ve fotbalu hráčů do 21 let:

ČR – Německo 1:1 (0:0)

Branky: 66. Krejčí – 55. Schulz. Rozhodčí: Makkelie – Blom, Kamphuis (všichni Niz.). ŽK: Frýdek – Younes, Korb, Kimmich, Can. Diváci: 18.068.

Česko: Koubek – Kadeřábek, Brabec, Kalas, Hybš – Petrák, Zmrhal – Skalák (61. Masopust), Trávník (59. Krejčí), Frýdek (79. Přikryl) – Kliment. Trenér: Dovalil.

Německo: Ter Stegen – Korb, Ginter, Heintz, Günter – Younes (64. Bittencourt), Can, Kimmich, Schulz (90.+2 Hofmann) – Meyer (82. Malli), Volland. Trenér: Hrubesch.