FOTBAL: Plzeň v předkole LM zabodovala, v Izraeli vyhrála 2:1!

28. července 2015·Zprávy·Redakce

Fotbalisté mistrovské Plzně si v 3. předkole Ligy mistrů vytvořili dobrou pozici pro domácí odvetu. V prvním zápase na hřišti Maccabi Tel Aviv totiž vyhráli 2:1!

Plzni stačilo sedmnáct minut k otevření skóre. Procházka po centru Limberského zprava přihrál před branku na Mahmutoviče, kterému stačilo nastavit nohu. A to ještě nebylo všechno! Za tři minuty opět Václav Procházka poslal dlouhý centr za obranu na Petrželu, který ještě stihl udělat kličku brankáři a zvýšil na 2:0!

Domácí ještě před přestávkou zahrozili Ben Haimem, který trefil břevno, ale jinak se dost trápili. Až v 78. minutě si vytvořili největší šanci zápasu. Igiebor si narazil balon s Itzhakim, naběhl si do střelecké pozice, jenže Kozáčik skvěle vykryl úhel a míč skončil v zámezí. Už za minutu ale Itzhaki přece jen snížil, když Kozáčika překonal chytrým obloučkem.

Závěr zápasu ještě dostal pořádné grády. Nejprve po Zahaviho průniku podél brankové čáry přišel pas do druhé vlny na Itzhakiho a jeho pohotovou střelu před brankovou čarou zablokoval Rajtoral. A v 90. minutě se do vápna nebojácně prodral Kovařík a tvrdou ranou z levé strany trefil břevno!