FOTBAL: Skandální závěr na Dukle! Sparta vyhrála penaltou v poslední vteřině!

Fotbalisté Sparty Praha s obrovským štěstím udrželi šanci na ligový titul v neuvěřitelném zápase na hřišti pražské Dukly. Ještě minutu před koncem prohrávali, ale nakonec vyhráli 2:1 penaltou v nastavení!

Dukla vedla od 34. minuty, kdy si na centr Mareše z pravé strany skvěle naběhl Daniel Tetour. Po změně stran navíc mohli domácí ještě zvýšit náskok, když Tetour obral Kováče o balon při rozehrávce a před brankářem Bičíkem přihrál před prázdnou branku na úplně volného Manziu. Ten ale přestřelil branku! V 75. zase Bičík vychytal Čajiče v obrovské šanci!

Těsně poté hlavičkoval před domácí brankou Lafata, ale minul. V 81. minutě zase Krejčí trefil břevno! Šest minut před koncem už Sparta dostala míč do branky, jenže čárový rozhodčí odmával ofsajd. Dvě minuty před koncem regulérní hrací doby nakonec Juliš přece jen krásnou ranou vyrovnal na 1:1 a neuvěřitelné drama pokračovalo!

Už v nastaveném čase hlavičkoval Jiráček a míč trefil jednoho z domácích hráčů do ruky než se dostal k brankáři Radovi. Ten jej zachytil těsně před brankovou čarou, přičemž dobíhající Lafata jej dvakrát kopl do míče, který už měl brankář v držení. Rada se neudržel a plácl rukou Lafatu do hlavy, za což jej hlavní rozhodčí vyloučil a odpískal penaltu! Tu musel chytat jeden z hráčů Dukly, ale Bořek Dočkal mířil přesně a Sparta vyhrála 2:1. Náskok Plzně v čele tabulky tak snížila na osm bodů.

19. kolo první fotbalové ligy:

Dukla Praha – Sparta Praha 1:2 (1:0)

Branky: 34. Daniel Tetour – 88. Juliš, 90.+6 Dočkal z pen. Rozhodčí: Kocourek – Peřina, Pochylý. ŽK: Vrzal – Lafata, Dočkal. ČK: 90.+2 Rada (Dukla). Diváci: 5762.

Dukla: Rada – Jurendič, Štetina, Gorkšs, Vrzal – Hanousek, Považanec, Daniel Tetour (85. Smejkal) – Néstor, Mareš (79. Beauguel), Manzia (69. Čajič). Trenér: Kozel.

Sparta: Bičík – Brabec, Kováč (70. Jiráček), Costa – Vácha (62. Fatai) – Mareček, Dočkal, Frýdek, Krejčí – Lafata, Juliš. Trenér: Ščasný.