FOTBAL: Škoda zachránil reprezentaci před ostudou s Kazachstánem

3. září 2015·Zprávy·Redakce

Většinu hrací doby se čeští fotbalisté v zápase s Kazachstánem trápili, ale nakonec vzdorovitého soupeře v kvalifikaci ME přece jen udolali. V Plzni vyhráli těsně 2:1.

Fotbalisté Kazachstánu zaskočili fanoušky v Plzni už v 21. minutě, kdy obránci utekl Logviněnko a hlavou zblízka otevřel skóre zápasu. Český národní tým se pak marně snažil vymyslet kloudnou akci, kterou by překvapil sosutředěnou obranu hostí. Hrdinou zápasu se ale nakonec stal Milan Škoda, který od druhého poločasu vystřídal Skaláka.

Půl hodiny před koncem bylo vidět, že Kazachům docházejí síly a český tým bušil do jejich obrany se snahou otočit zápas. Škoda se poprvé prosadil v 74. minutě, kdy se neohroženě vrhl mezi dva obránce za centrem Dočkala a hlavou vyrovnal. Čtyři minuty před koncem skóroval hlavou podruhé a Češi mohou v kvalifikaci slavit výhru.

Skupina A kvalifikace mistrovství Evropy ve fotbale:

Česko – Kazachstán 2:1 (0:1)

Branky: 74. a 86. Škoda – 21. Logviněnko. Rozhodčí: Strömbergsson – Culum, Gustavsson (všichni Švéd.). ŽK: Šomko (Kazachstán). Diváci: 10.572.

Česko: Čech – Kadeřábek, Suchý, Procházka, Limberský – Darida (68. Šural), Pavelka – Dočkal, Skalák (46. Škoda), Krejčí (85. Kopic) – Lafata. Trenér: Vrba.

Kazachstán: Pokatilov – Gurman, Malyj, Logviněnko, Šomko – Kuat, Islamchan (78. Sujumbajev), Smakov – Džolčijev, Nuserbajev (72. Chižničenko), Konysbajev (88. Kukejev). Trenér: Krasnožan.