FOTBAL: Slavia vyhrála pražské derby, Spartu porazila po třech letech

27. září 2015·Zprávy·Redakce

Fotbalisté Slavie porazili v 8. kole první ligy Spartu 1:0 a po třech letech a pěti porážkách za sebou se v pražském derby dočkali vítězství. O výhře domácích rozhodl už v prvním poločase Jaromír Zmrhal.

Zápas začal v obrovském tempu a šance v prvním poločase počítala jen Slavia. Škoda se ve 23. minutě řítil do vápna Sparty, ustál souboj s Matějovským, obešel i Costu, ale nedokázal vystřelit. Vzápětí neuspěl ani Zmrhal, který sice obloučkem přehodil brankáře Bičíka, ale na čáře odkopl míč Holek. Zmrhal se dočkal těsně před přestávkou, když po jeho nenápadné střele Bičík neudržel míč, který se pomalu dokutálel do branky.

Sparta do druhé půle udělala hned dvě změny v sestavě, když místo Hušbauera nastoupil Fatai a Hybše nahradil Brabec. První velkou možnost ale měla opět Slavia – Štohanzl šel sám na Bičíka, kterého obstřeloval, ale sparťanský gólman rukou míč vytěsnil těsně vedle. Po hodině hry mohla Sparty vyrovnat, ale střela Fataie skončila na tyči.

Sparta prohrála poprvé v nové sezóně a na prvním místě tabulky má nyní shodně 17 bodů jako druhá Plzeň. Třetí Liberec je o dva body zpět, Slavia je o další bod zpátky čtvrtá.

Slavia Praha – Sparta Praha 1:0 (1:0)

Branka: 45.+1 Zmrhal. Rozhodčí: Zelinka – Pelikán, J. Paták. ŽK: Souček, Mikula, Milan Škoda, Zmrhal, Berkovec – Frýdek, Costa, Brabec. Diváci: 17.663.

Slavia: Berkovec – Mikula, Latka, Deli, T. Jablonský – Souček, Zmrhal – Voltr (90.+4 Bílek), Kenija (90. Frydrych), Štohanzl (70. M. Černý) – Milan Škoda. Trenér: Uhrin ml.

Sparta: Bičík – Frýdek, Holek, Costa, Hybš (46. Brabec) – Jiráček (75. Konaté) – Dočkal, Matějovský, Hušbauer (46. Fatai), L. Krejčí – Lafata. Trenér: Ščasný.