FOTBAL: Slováci na ME končí, proti Německu si ani neškrtli!

26. června 2016·Zprávy·Redakce

Pro fotbalisty Slovenska skončilo mistrovství Evropy v osmifinále, když ve francouzském Lille prohráli 0:3 s Německem. V dalším utkání prohrálo Maďarsko s Belgií 0:4.

Skóre zápasu otevřel už v osmé minutě ranou z dálky Boateng a krátce poté mohli Němci zvýšit z penalty. Brankář Matúš Kozáčik ale střelu Mesuta Özila fantasticky vyrazil. A byl to právě Kozáčik, který byl nejlepším hráčem Slováků, protože bez něj by prohráli ještě mnohem vyšším rozdílem. Směrem dopředu byli totiž naprosto neškodní.

Těsně před přestávkou se z malého vápna trefil Mario Gómez a po hodině hry přidal třetí gól Julian Draxler. Výběr kouče Joachima Löwa i počtvrté na turnaji udržel čisté konto. Gómez pátým gólem z ME vyrovnal dosavadního nejlepšího německého střelce na evropských šampionátech Jürgena Klinsmanna.

Skóre proti Maďarsku otevřel v 10. minutě stoper Toby Alderweireld, v závěru pojistili vítězství Michy Batshuayi, Eden Hazard a Yannick Ferreira-Carrasco. Belgie se v pátek 1. července v Lille utká o postup mezi nejlepší čtyři týmy s Walesem. O zápas přijde kvůli dvěma žlutým kartám stoper Thomas Vermaelen.

Mistrovství Evropy ve fotbale – osmifinále (Lille):

Německo – Slovensko 3:0 (2:0)

Branky: 8. Boateng, 43. Gómez, 63. Draxler. Rozhodčí: Marciniak – Sokolnicki, Listkiewicz – Raczkowski, Musial (všichni Pol.). ŽK: Kimmich, Hummels – Škrtel, Kucka. Diváci: 44.312.

Německo: Neuer – Kimmich, Boateng (72. Höwedes), Hummels, Hector – Kroos, Khedira (76. Schweinsteiger) – Müller, Özil, Draxler (72. Podolski) – Gómez. Trenér: Löw.

Slovensko: Kozáčik – Pekarík, Škrtel, Ďurica, Gyömbér (84. Saláta) – Kucka, Hrošovský, Škriniar, Hamšík, Weiss (46. Greguš) – Ďuriš (64. Šesták). Trenér: Kozák.

Maďarsko – Belgie 0:4 (0:1)

Branky: 10. Alderweireld, 78. Batshuayi, 80. Hazard, 90.+1 Carrasco. Rozhodčí: Mažič – Ristič, Djurdjevič – Grujič, Djokič (všichni Srb.). ŽK: Kádár, Lang, Elek, Szalai – Vermaelen, Batshuayi, Fellaini. Diváci: 28.921.

FOTBAL: Domácí Francie je ve čtvrtfinále ME, Irové jí ale dali zabrat!

FOTBAL: Portugalci udeřili v prodloužení, Chorvaté na ME končí!