FOTBAL: Slováci nezvládli vstup do ME, překvapivě prohráli s Walesem!

11. června 2016·Zprávy·Redakce

Fotbalisté Slovenska mají za sebou nepodařený vstup do mistrovství Evropy. Při svém úvodním vystoupení prohráli s Walesem 1:2 a ve skupině je nyní čekají těžké zápasy s Anglií a Ruskem.

Hned na začátku zápasu předvedl parádní akci Marek Hamšík, který obešel čtyři hráče a poslal balon za záda brankáře Walesu, jenže těsně před brankovou čarou jej stihl odkopnout jeden z vracejících se hráčů soupeře! V desáté minutě se tak do vedení dostal Wales zásluhou své největší hvězdy Garetha Balea. Záložník Realu Madrid parádně zatočil s míčem z přímého kopu.

Slováci ožili ve druhém poločase po dvou střídáních. Jeden z nových hráčů na hřišti Ondrej Duda dokonce po pěkné akci s Makem dokázal vyrovnat na 1:1. Další z náhradníků Adam Nemec zase trefil tyč velšské branky! V 81. minutě ale podruhé udeřil Wales. Parádní přihrávku dostal ke středu Ramsey, přikopl balon Robsonovi a ten rozhodl zápas.

Mistrovství Evropy – skupina B (hráno v Bordeaux):

Wales – Slovensko 2:1 (1:0)

Branky: 10. Bale, 81. Robson-Kanu – 61. Duda. Rozhodčí: Moen – Haglund, Andäs – Johnsen, Edvartsen (všichni Nor.). ŽK: Hrošovský, Mak, Weiss, Kucka, Škrtel (všichni SR). Diváci: 37.831.

Wales: Hennessey – Chester, A. Williams, Davies – Gunter, Allen, Edwards (69. Ledley), Ramsey (88. Richards), Taylor – J. Williams (71. Robson-Kanu), Bale. Trenér: Coleman.

Slovensko: Kozáčik – Pekarík, Škrtel, Ďurica, Švento – Mak, Kucka, Hamšík, Hrošovský (60. Duda), Weiss (83. Stoch) – Ďuriš (60. Nemec). Trenér: Kozák.

Jak dnes zahrají fotbalisté Slovenska? Podívejte se, jak tipují celebrity!