FOTBAL: Slováci se s Ruskem nepárali a pořád hrají na ME o postup!

15. června 2016·Zprávy·Redakce

Fotbalisté Slovenska potřebovali dnes porazit Rusko, aby mohli pomýšlet na postup ze skupiny mistrovství Evropy. A k tomu nakročili dvěma góly už v prvním poločase, nakonec vyhráli

Na začátku zápasu se střídaly šance na obou stranách, góly ale v prvním poločase stříleli jen Slováci. A pokaždé u toho byla největší hvězda jejich týmu Marek Hamšík. Po půlhodině nejprve přihrál Weissovi, který se prokličkoval k zakončení a nekompromisní ranou otevřel skóre. Tři minuty před přestávkou se pak předvedl Hamšík. Na levé straně udělal zasekávačku a poté parádně napálil balon ke vzdálenější tyči, odkud se odrazil do sítě!

Také druhý poločas začal lépe slovenský nároďák, ale stále více se osmělovali také Rusové. V 66. minutě ještě ránu Smolova se štěstím zblokoval Ďurica, ale deset minut před koncem zápas zdramatizovali. Šatov si narazil míč se Širokovem a poslal jej přesně na hlavu Glušakova, jenž snížil na 1:2!

Mistrovství Evropy, skupina B (hráno v Lille):

Rusko – Slovensko 1:2 (0:2)

Branky: 80. Glušakov – 32. Weiss, 45. Hamšík. Rozhodčí: Skomina – Praprotnik, Vukan – Jug, Vinčič (všichni Slovin.). ŽK: Ďurica (Slovensko). Diváci: 38.989.

Rusko: Akinfejev – Smolnikov, V. Berezuckij, Ignaševič, Ščennikov – Golovin (46. Mamajev), Neustädter (46. Glušakov) – Kokorin (75. Širokov), Šatov, Smolov – Dzjuba. Trenér: Sluckij.

Slovensko: Kozáčik – Pekarík, Škrtel, Ďurica, Hubočan – Kucka, Pečovský, Hamšík – Mak (80. Ďuriš), Weiss (72. Švento) – Duda (67. Nemec).

Tipujte, hlasujte a vyhrávejte ceny na fotbalovém speciálu Frekvence 1!