FOTBAL: Sparta vyhrála i v Rusku a postoupila do osmifinále Evropské ligy!

25. února 2016·Zprávy·Luboš Procházka

Fotbalisté Sparty Praha postoupili do osmifinále Evropské ligy, když i v odvetném utkání porazili FK Krasnodar. Na vítězství 3:0 se v Rusku podíleli Mareček, Frýdek, a Fatai.

Sparta nastoupila v základní sestavě bez gólového hrdiny z prvního zápasu Juliše a od začátku čelila velkému tlaku domácích. Už ve čtvrté minutě Brazilec Ari těsně minul branku, nepřesně poté mířili i Mamajev a Petrov, těsně nad hlavičkoval Strandberg. Sparta se do šancí dostávala minimálně, v jedné z mála Costa z dálky přestřelil branku.

Šest minut po přestávce to však byla právě Sparta, kdo otevřel skóre zápasu. Zahustel se protáhl na pravé straně a předložil míč Marečkovi, který se nemýlil! Krasnodar pak zvýšil tlak, jenže po šesti minutách inkasoval podruhé. Tentokrát centroval Dočkal a síť domácí branky rozvlnil přesnou hlavičkou Martin Frýdek!

V 68. minutě byl navíc po druhé žluté kartě vyloučen domácí Kaboré a dvě minuty poté dostal Fatai nádhernou přihrávku od Krejčího a střelou z pokutového území zvýšil na 3:0! Zahustel ještě v závěru trefil břevno, ale skóre už se neměnilo a Sparta mohla oslavovat postup do osmifinále Evropské ligy. Příštího soupeře se dozví po zítřejším losu.

Odvetné utkání 2. kola fotbalové Evropské ligy:

FK Krasnodar – Sparta Praha 0:3 (0:0)

Branky: 51. Mareček, 57. Frýdek, 70. Fatai. Rozhodčí: Johannesson – Nilsson, Culum (všichni Švéd.). ŽK: Kaboré, Pereyra – Mareček, Fatai. ČK: 69. Kaboré. Diváci: 14.850. První zápas: 0:1, postoupila Sparta.

Krasnodar: Dykan – Petrov, Strandberg, Granqvist, Kalešin – Achmedov, Kaboré, Pereyra (62. Wanderson) – Smolov (75. Torbinskij), Ari, Mamajev (62. Joáozinho). Trenér: Kononov.

Sparta: Bičík – Zahustel, Brabec, Holek, Costa – Krejčí, Dočkal (84. Konaté), Vácha, Mareček (79. Matějovský), Frýdek – Fatai (76. Juliš). Trenér: Ščasný.

Dámy, pozor! Sestavili jsme 10 důvodů, proč milujete fotbalisty!

FOTBAL: V Anglii si dělají legraci z Messiho. Ještě nikdy totiž nedal gól Petru Čechovi!