FOTBAL: Turci nás znovu na ME zařízli, reprezentace na turnaji končí!

21. června 2016·Zprávy·Redakce

Čeští fotbalisté prohráli v posledním zápase skupiny mistrovství Evropy s Tureckem 0:2 a na turnaji končí. Nepodařila se jim tedy ani odveta za rok 2008, kdy nás Turci rovněž vyřadili z ME.

Ze zápasu neuběhlo ani deset minut a stalo se to nejhorší, co mohlo. Emre Mor utekl po pravé straně a jeho přihrávka našla naprosto přesně Yilmaze, jenž rozvlnil síť za bezmocným Petrem Čechem! Za šest minut mohlo být srovnáno, jenže hlavička Sivoka se po odehraném rohu odrazila od tyče turecké branky.

Po půlhodině hry následovala další velká šance českého týmu, když Necid hlavou prodlužoval přihrávku před branku na nabíhajícího Kadeřábka, který ale nestihl trefit balon! Plašilovu dělovku zase zneškodnil turecký gólman. Na začátku druhého poločasu znovu zahrozil Emre Mor, ale svůj výpad zakončil střelou nad.

Na druhé straně se ke střele odhodlal Darida, ale turecký brankář si poradil. V 64. minutě ještě český tým zachránil od dalšího inkasovaného gólu odpískaný ofsajd, ale za pouhou minutu se přece jen Turci radovali zásluhou střely Tufana. A šance na postup do osmifinále začaly mizet v dáli. K postupu by totiž nestačila ani remíza, které se ostatně nároďák ani nepřiblížil.

Mistrovství Evropy ve fotbale, skupina D:

Česko – Turecko 0:2 (0:1)

Branka: 10. Yilmaz, 65. Tufan. Rozhodčí: Collum (Skot.) – MacGraith (Ir.), Connor – Madden, Beaton (všichni Skot.).

Česko: Čech – Kadeřábek, Sivok, Hubník, Pudil – Pavelka, Plašil – Dočkal, Darida, Krejčí – Necid. Trenér: Vrba.

Turecko: Babacan – Gönül, Topal, Balta, Köybasi – Tufan, Inan – Mor, Turan, Sen – Yilmaz. Trenér: Terim.

Chorvatsko – Španělsko 2:1 (1:1)

Branky: 45. Kalinič, 87. Perišič – 7. Morata. Rozhodčí: Kuipers – Van Roekel, Zeinstra – Van Boekel, Liesveld (všichni Niz.). ŽK: Rog, Vrsaljko, Srna, Perišič (všichni Chorv.). Diváci: 37.245.