FOTBAL: V semifinále ME jsou jako první Portugalci! Vyhráli na penalty

30. června 2016·Zprávy·Redakce

Fotbalisté Portugalska jsou prvním semifinalistou mistrovství Evropy ve Francii. Ve čtvrtfinále v Marseille vyhráli nad Polskem 5:3 na penalty, když v rozstřelu jako jediný selhal Jakub Blaszczykowski.

Po 90 minutách i prodloužení skončil zápas nerozhodně 1:1. Skóre už ve druhé minutě otevřel Robert Lewandowski, ve 33. minutě srovnal mladík Renato Sanchez.

Portugalci si zahrají semifinále na čtvrtém z posledních pěti evropských šampionátů, přestože ve Francii ještě v základní hrací době ani jednou nevyhráli. Čeká je vítěz pátečního zápasu mezi Walesem a Belgií. Poláci po osmifinálové výhře na penalty nad Švýcarskem tentokrát střelbu pokutových kopů nezvládli a na premiérové semifinále Eura nedosáhli.

Mistrovství Evropy ve fotbale – čtvrtfinále (Marseille):

Polsko – Portugalsko 1:1 (1:1, 0:0) na penalty 3:5

Branky: 2. Lewandowski – 33. Sanches. Rozhodčí: Brych – Borsch, Lupp – Dankert, Fritz (všichni Něm.).

Polsko: Fabiaňski – Piszczek, Glik, Pazdan, Jedrzejczyk – Blaszczykowski, Krychowiak, Maczyňski (98. Jodlowiec), Grosicki (82. Kapustka) – Milik, Lewandowski. Trenér: Nawalka.

Portugalsko: Patrício – Cédric, Pepe, Fonte, Eliseu – W. Carvalho (96. Danilo) – Mário (80. Quaresma), Sanches, Silva (73. Moutinho) – Nani, Ronaldo. Trenér: Santos.