FOTBAL: Zázrak se nekonal, reprezentace dostala v Německu tři góly

8. října 2016·Zprávy·Redakce

Čeští fotbalisté ve druhém zápase kvalifikace mistrovství světa prohráli v Hamburku s domácím Německem 0:3. Po remíze se Severním Irskem tak mají zatím v tabulce své skupiny jediný bod.

Němci na domácí půdě neprohráli už devět let a od začátku zápasu dávali najevo, kdo bude v Hamburku diktovat tempo hry. Pomáhala tomu i nedůslednost v české obraně a zbytečné fauly, jako ten Petrželův těsně před pokutovým územím. Ten ještě domácí nepotrestali ale ve 13. minutě si trojice Götze, Özil, Müller pohrála s českou obranou a posledně jmenovaný pohodlně otevřel skóre zápasu.

Mohli jsme odpovědět po pár minutách, jenže centr Dočkala z pravé strany jen prolétl mezi dvěma českými dresy před německou bránou. Po zbytek prvního poločasu už ale hrozili jen Němci. Brankář Vaclík musel zasahovat při střele Müllera a stejný hráč po půlhodině hry předvedl skvělý ťukes balonem s Götzem, po kterém ale naštěstí míč minul branku.

Z druhého poločasu neuběhly ani čtyři minuty a Němci přidali druhý gól. Özil poslal prudkou přihrávku podél hranice šestnáctky a Kroos z první napálil balon přesně k tyči. Po hodině hry se blýskli i Češi, když dělovku Dočkala musel vyrážet německý gólman Neuer. Jenže v podstatě vzápětí Hector parádně odcentroval z levé strany a Thomas Müller před nedůrazným Suchým uklidil míč do české sítě.

Kvalifikace mistrovství světa 2018 ve fotbale – utkání skupiny C v Hamburku:

Německo – Česko 3:0 (1:0)

Branky: 13. a 65. Müller, 49. Kroos. Rozhodčí: Hategan – Sovre, Gheorghe (všichni Rum.). ŽK: Kadeřábek, Pavelka (oba ČR). Diváci: 51.299 (vyprodáno).

Německo: Neuer – Kimmich, Boateng, Hummels, Hector (68. Höwedes) – Khedira, Kroos (75. Gündogan) – Müller, Özil, Draxler (80. Brandt) – Götze. Trenér: Löw.

Česko: Vaclík – Kadeřábek, Sivok, Suchý, Novák – Petržela (69. Skalák), Pavelka (63. Droppa), Hořava, Krejčí – Dočkal – Vydra (76. V. Kadlec). Trenér: Jarolím.