Fotbalisté vyhráli drama v Nizozemsku a ve skupině skončili první!

13. října 2015·Zprávy·Redakce

Čeští fotbalisté se rozloučili s kvalifikací mistrovství Evropy vítězstvím 3:2 v Nizozemsku. Češi měli už od září jistý postup a nyní si navíc zajistili první místo ve skupině A.

Kouč Vrba udělal oproti sobotní domácí porážce 0:2 s Tureckem šest změn v základní sestavě. Nizozemsko potřebovalo k udržení naděje na účast v baráži zvítězit a začalo náporem. Češi však úvodní tlak přečkali, srovnali hru a ve 24. minutě otevřeli skóre. Necid sklepl míč Skalákovi, který přihrál do strany na Kadeřábka, který si posunul balon do běhu a s přehledem obstřelil brankáře.

Nizozemci znervózněli, naopak český celek dobře kombinoval a v 35. minutě zvýšil. Necid přiťukl Šuralovi, který si elegantně obhodil Van Dijka a v pádu si připsal premiérový gól v národním týmu. Nizozemský kouč místo obránce Riedewalda nasadil útočníka Van Persieho, který v 66. minutě po centru Skaláka hlavičkoval do vlastní branky!

To už nebyl na hřišti český obránce Marek Suchý, který v 42. minutě fauloval unikajícího Depaye a sudí mu udělil červenou kartu. Nizozemci přece jen snížili v 70. minutě, když se po rohu prosadil hlavou Huntelaar. V 83. minutě se “Oranjes” přiblížili na rozdíl jedné trefy, po Dostově přiťuknutí špičkou kopačky překonal Čecha Van Persie. Ten se vzápětí zlobil, že sudí neodpískal penaltu za Procházkův zákrok a naopak mu udělil žlutou kartu za údajné simulování.

Skupina A kvalifikace o postup na ME 2016:

Nizozemsko – ČR 2:3 (0:2)

Branky: 70. Huntelaar, 83. Van Persie – 24. Kadeřábek, 35. Šural, 66. vlastní Van Persie. Rozhodčí: Skomina – Praprotnik, Vukan – Vinčič, Žganec (všichni Slovin.). ŽK: Huntelaar, Blind, Van Persie, Sneijder – Skalák, Gebre Selassie. ČK: 42. Suchý (ČR).

Nizozemsko: Zoet – Tete, Bruma, Van Dijk (64. Dost), Riedewald (39. Van Persie) – Wijnaldum, Sneijder, Daley Blind – El Ghazi (69. Lens), Huntelaar, Depay. Trenér: Danny Blind.

ČR: Čech – Kadeřábek, Suchý, Kadlec, Gebre Selassie – Darida, Pavelka – Skalák, Plašil (86. Škoda), Šural (71. Kalas) – Necid (46. Procházka). Trenér: Vrba.