FOTO DNE: Ostuda v Chorvatsku! Češi kempují přímo na promenádě. Místní zuří

Karavan s českými registračními značkami, který ve středu ráno zaparkoval přímo na známé promenádě v chorvatském Zadaru, řádně rozčílil místní obyvatele. Jak informuje server zadarski.hr, kolemjdoucí jeho posádka ještě více šokovala, když před svůj pojízdný domov vyskládala židličky a nafukovací bazének. Místo je přitom známé jako oáza klidu v těsném sousedství rušného centra, kde se místní i turisté rádi procházejí a kochají se výhledem na moře.

Policie je ovšem proti kempování na nábřeží, které se stalo hitem chorvatských sociálních sítí, bezmocná. Češi totiž mají k parkování na nejexkluzivnějším místě Zadaru povolení, přijeli na závody vodních skútrů, které se ve městě konají o nadcházejícím víkendu. A jejich pořadatel si od města prostor na oblíbené promenádě řádně pronajal, chystá tam například i stánky s občerstvením.

“Na všechno máme řádné dokumenty, na tenhle i příští víkend,” tvrdí organizátor podniku Davor Hundić. Proč ale pro parkování karavanů soutěžících, kterých mají dorazit ještě dvě desítky, nezvolil místo třeba na pláži vzdálené od nábřeží přibližně čtvrt hodiny chůze, o tom se chorvatská média nezmiňují.

Zdroj: ČTK