FOTO: Policie pátrá po dvou důchodcích, kteří náhle zmizeli v Praze

Policie marně pátrá po dvou důchodcích z Prahy, kteří se nevrátili domů. Jde o 83letého Aloise Kratochvíla a 78letého Gustava Šmída.

Alois Kratochvíl odešel z bytu v Jahodové ulici ve čtvrtek večer jenom vynést odpadkový koš, ale domů se už nevrátil. Podle jeho manželky to není poprvé, kdy se něco podobného stalo. V předchozích případech vždy po několika hodinách přišel domů. Netrpí žádnou chorobou, ale s ohledem na svůj věk se občas špatně orientuje v čase a prostoru. Muž je 180 až 185 centimetrů vysoký, hubené postavy. Má rovné bílé vlasy a modré oči.

Gustav Šmíd trpí Alzheimerovou nemocí a demencí, píchá si také inzulín na cukrovku. V pátek odpoledne šel se svou manželkou k trafice v ulici Sluncová, kam šla žena nakoupit. Když se vrátila, její muž už na místě nebyl. Špatně se orientuje v prostoru i čase a nemá u sebe ani mobilní telefon, ani osobní doklady. “Především s ohledem na zdravotní stav pohřešovaného je na místě ho vypátrat v co nejkratší možné době,” uvedl mluvčí. Muž je vysoký 180 centimetrů, hubené postavy.

Lidé mohou jakékoliv informace o kterémkoliv z pohřešovaných sdělit na linku 158.

Naproti tomu policisté našli pohřešovanou čtyřicetiletou ženu z Prahy, která trpí silnou formou schizofrenie, na letišti Václava Havla. Po fyzické stránce je v pořádku, nicméně s ohledem na její psychický stav byla převezena do zdravotnického zařízení. Žena byla pohřešovaná od pátečního rána a i přes svou nemoc neměla být nebezpečná svému okolí. Trpěla utkvělými představami a už několik týdnů neužívala předepsané léky.