FOTO: Žena hledala kešky, zapadla při tom do rašeliniště

Při oblíbené hře geocaching uvízla žena v pátek odpoledne na více než hodinu v rašeliništi u Horního Slavkova na Sokolovsku. Zachránili ji hasiči, kteří o tom dnes informovali na svém webu. Geocaching je hra na pomezí sportu a turistiky, kdy se hledají ukryté schránky pomocí zeměpisných souřadnic.

“K rašeliništi u osady Třídomí vyjížděly dvě jednotky hasičů. Žena byla na takzvaném lovu ‘kešek’́, cestu si chtěla zkrátit přes louku, která na první pohled vypadá zcela nevinně. Je ale celoročně velmi podmáčená a tvoří ji rašeliniště,” uvedli hasiči.

Žena uvízla v bahně až po pás pár metrů od cesty. Nedokázala se vlastními silami vytáhnout a po hodině marného úsilí zavolala na tísňovou linku. Na místo jeli hasiči z Horního Slavkova a Sokolova. “K ženě se opatrně přes bažinu přiblížili a s pomocí páteřní desky, která sloužila jako pevný bod, ji vytáhli z rašeliny,” uvedli hasiči. Kvůli jejímu vyčerpání zavolali sanitku. Po kontrole nebylo nutné ženu převézt do nemocnice.

Hlídka policie odvezla ženu do Horního Slavkova, kde měla zaparkované auto a počkala tam na příbuzné, kteří ji doprovodili domů. “Podmáčená louka u Třídomí je i v turistických mapách vyznačena jako rašelinové území. Přesto už celá řada lidí při pokusu o zkrácení cesty narazila na bahnitý podklad,” uvedli hasiči. Jejich zásah si vyžádala až tato událost.

Galerie