Francouz porušil karanténu kvůli rvačce. Pro policii to nebyl pádný důvod

23. listopadu 2020·Zprávy·Lenka Skrzeczkova·ČTK

Ilustrační foto (Foto: Shutterstock.com)

Zatím s pokutou 135 eur (asi 3500 Kč) vyvázl obyvatel francouzského města Lannion, kterého o sobotní noci přistihla policejní hlídka s vlastnoručně sepsaným zdůvodněním, proč opustil domov: "Chci někomu rozkopat hubu." Vyplnění formuláře s vysvětlením, proč je dotyčný venku v době zákazu vycházení, je ve Francii, kde od konce října kvůli koronavirové pandemii platí celostátní karanténa, povinné. V tomto případě prý ale provinilcova upřímnost strážce zákona zaskočila.

Devětatřicetiletého muže asi hodinu po půlnoci zpozorovala policejní hlídka, jak se skrývá za autem poblíž místního nádraží. “Řekl, že na někoho čekal, aby mu rozbil hubu,” řekl agentuře AFP policejní náčelník Daniel Kerdraon. “Osvědčení vyplnil ručně a vepsal do něj své pravé jméno i čas odchodu z domova. Ale kolegové mu vysvětlili, že jím uvedený důvod není právoplatný,” doplnil.

Policisté ocenili upřímnost

Policista nicméně ocenil, že dotyčný si “svým způsobem” dělal s dodržováním zákona starosti. “Vyšel s domu se správně vyplněným dokumentem, ale byl napomenut, že ‘porvat se’ není důvod, který by bylo možné uznat,” dodal.

Potenciální rváč se musí dnes znovu dostavit na policejní komisařství v bretaňském městě aby vysvětlil, proč měl u sebe zbraň v podobě nože s vyskakovací čepelí.

Zprávy - další články