HOKEJ: Češi vydřeli další výhru. Ale galský kohout je potrápil

7. května 2015·Zprávy·Redakce

Čeští hokejisté po dvou dnech volna pokračovali v dalším programu domácího mistrovství světa. A připsali si druhou výhru, když porazili papírově slabšího soupeře z Francie 5:1. Optimální výkon to ale nebyl.

Češi se po dnech volna ztěžka rozkoukávali a v první třetině si vypracovali jen minimum příležitostí, většinou prověřili brankáře Francie jen střelami z dálky. První góly začaly padat až ve druhé třetině, kdy se během pěti minut trefili Němec a Sobotka. Za soupeře ještě odpověděl Hecquefeuille, ale to bylo ze strany Francouzů vše.

Závěrečná část už zcela patřila domácímu týmu, který hnala vpřed znovu vyprodaná O2 Arena. V 45. minutě se dorážkou prosadil Jaromír Jágr, vzápětí se podruhé v utkání prosadil obránce Ondřej Němec. Na konečných 5:1 upravil pět minut před koncem Červenka.

Mistrovství světa v hokeji, skupina A (Praha):

ČR – Francie 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 22. Němec (Novotný), 27. Sobotka (Krejčík), 45. Jágr (Jan Kovář, Simon), 49. Němec (Hertl, Voráček), 55. Červenka (Němec, Krejčík) – 29. Hecquefeuille (Lamperier, Guttig). Rozhodčí: Nord (Švéd.), Rantala – Suominen (oba Fin.), Pihlblad (Švéd.). Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 17.110.

ČR: Pavelec – Jordán, Hejda, Nakládal, Kolář, Němec, Čáslava, Krejčík – Voráček, Sobotka, Hertl – Jágr, Jan Kovář, Simon – Červenka, Novotný, Erat – Smoleňák, Koukal, Zaťovič. Trenéři: Vladimír Růžička, Ondřej Weissmann a Jaroslav Špaček.

Francie: Hardy – Manavian, Auvitu, Hecquefeuille, Besch, Janil, Diedue Fauvel, Chakiachvili – Y. Treille, Meunier, Desrosiers – Fleury, A. Roussel, T. da Costa – Bertrand, Raux, S. Treille – Claireaux, Lamperier, Guttig. Trenéři: Dave Henderson a Pierre Pousse.