HOKEJ: Jágr oslavil narozeniny výhrou nad klubem, kde zažil největší slávu

16. února 2016·Zprávy·Redakce

Hokejový útočník Jaromír Jágr strávil svoje 44. narozeniny stylově - zápasem v NHL. A to hned proti klubu Pittsburgh Penguins, ve kterém na začátku kariéry zažil největší úspěchy. Sice nebodoval, ale jeho Florida vyhrála 2:1.

V průběhu druhé třetiny zápasu mezi Floridou a Pittsburghem pustili Jágrovi na multimediální kostce předtočená narozeninová přání od spoluhráčů. V té době už domácí nad Pittsburghem vedli 1:0, jenže Penguins v závěru srovnali a po proměněném nájezdu Crosbyho byli v rozstřelu blíže k vítězství. Nakonec ale Panteři zápas otočili úspěšnými nájezdy Bjugstada a Jokinena.

V dalších zápasech NHL se čeští hráči prosadili i do statistik. Martin Hanzal se gólem a dvěma asistencemi podílel na výhře Arizony 6:2 nad Montrealem a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Jiří Hudlervstřelil Anaheimu dva góly a navrch přidal asistenci, jenže prohru Calgary 4:6 neodvrátil. Aleš Hemský přispěl jednou trefou k výhře Dallasu 3:2 v prodloužení na ledě Nashvillu a Marek Židlický podpořil gólem vítězství hokejistů New York Islanders nad Detroitem 4:1.

Ruda zpívá o Jágrovi: Přepište dějiny! Jarda je zase Zamilovaný!