HOKEJ: Reprezentace před Světovým pohárem porazila v pražském drama Rusko

10. září 2016·Zprávy·Redakce

Česká hokejová reprezentace sehrála poslední přípravný zápas před Světovým pohárem a v Praze porazila Rusko 2:1 po samostatných nájezdech. V nich rozhodl o vítězství Aleš Hemský.

Ze zápasu uběhlo pouze 17 vteřin a diváci v O2 Areně poznali, kdo bude plnit role hlavních hrdinů tohoto zápasu. Před ruským brankářem Varlamovem se objevil Tomáš Plekanec, ale nedokázal jej prostřelit. Oba dva si vzájemný souboj zopakovali i ve 12. minutě, kdy si český kapitán v oslabení obhodil obránce Orlova, nicméně gólmana opět nezaskočil. Čisté konto nicméně držel i Michal Neuvirth, jenž dostal tentokrát přednost v české brance.

Mezi oběma týmy to pořádně jiskřilo. Už v první třetině se Jemelin dostal do potyčky s Palátem a stejný ruský bek v polovině zápasu dokonce shodil rukavice v souboji s Milanem Michálkem. Krátce poté předvedli hezkou kombinaci Hemský s Plekancem, ovšem brankář Varlamov českého střelce potřetí v zápase vychytal!

Na druhé straně Zajcev trefil břevno české branky a hvězdný Ovečkin nedokázal dostat puk za čáru ani při odkryté brance! Povedlo se to až na začátku třetí části Kučerovovi po hezké kombinaci s Kuzněcovem a Rusové se dostali do vedení 1:0. Češi přidali na důrazu, ale ruský gólman Varlamov byl jako zeď. Poradil si s dvěma pokusy Paláta a při průniku Voráčka mu pomohli obránci.

Vyrovnal nakonec ten, kdo si vypracoval nejvíc šancí. Necelé dvě minuty před koncem základní části se střela Frolíka odrazila od důrazného Plekance za záda ruského gólmana! K prodloužení nastoupily oba týmy podle pravidel NHL pouze ve třech a obrovskou šanci měl Ovečkin, který jel sám na brankáře, ale nedal stejně jako Voráček na druhé straně. Rozhodnout tak musely nájezdy, ve kterých se trefili Jakub Voráček a Aleš Hemský.

Česko – Rusko 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 59. Plekanec (Frolík), rozhodující nájezd Hemský – 42. Kučerov (Kuzněcov, Ovečkin). Rozhodčí: Dwyer (Kan.), Hribik – Suchánek (oba ČR), Cormier (Kan.). Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 13.848.

Česko: Neuvirth – Šustr, Nakládal, Polák, Kempný, Z. Michálek, Jordán, Kundrátek – J. Voráček, Plekanec, M. Michálek – Palát, Hanzal, Pastrňák – Hemský, Faksa, Frolík – Birner, Jaškin. Trenéři: Josef Jandač, Jiří Kalous, Václav Prospal a Jaroslav Špaček.

Rusko: Varlamov – Zajcev, Orlov, Jemelin, Nestěrov, Marčenko, Kulikov – Kučerov, Kuzněcov, Ovečkin – Tarasenko, Malkin, Kuljomin – Panarin, Šipačov, Dadonov – Namestnikov, Anisimov, Tělegin. Trenéři: Oleg Znarok, Igor Nikitin, Harijs Vitolinš a Ilja Vorobjov.